İşe Kavuşanlara Örnek Gösterdi

Olaylar
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Şanlıurfa’da Toplum Yararına Çalışma Programı ile işe kavuşanlarla buluştu.   TYÇP kapsamında İŞKUR aracılığıyla 12 bin kişinin istihdam edildi...
EMOJİLE

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Şanlıurfa’da Toplum Yararına Çalışma Programı ile işe kavuşanlarla buluştu.  

TYÇP kapsamında İŞKUR aracılığıyla 12 bin kişinin istihdam edildiği Şanlıurfa’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in de katıldığı program düzenlendi.
Avrupa ülkelerinin Türkiye’ye imrenerek baktıklarını ifade eden Çelik, "Niye biliyor musunuz, son 9 ayda dünyada ortalama 9.6 büyümeyi gerçekleştiren bir numaralı ülke. İşsizlik geçen yıl eylül ayında 11.4 iken şimdiki işsizlik yüzde 8.8, bu konuda da hızlı bir düşüşü gerçekleştiriyor Türkiye" dedi.
Salonda bulunanlara hitap eden Çelik, şöyle konuştu:
"Hepiniz başımızın tacısınız, bunu açık söylüyorum. Bu kadroların yani bizlerin bir özelliği var, bu özellik ne biliyor musunuz? Salonda şimdi 8 aylığına iş bulmuş ve ellerini çatlatırcasına alkışlayan kardeşim sen varsın ya, aynen senin çektiğin çileyi Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı çekmiştir, senin çektiğin çileyi bu fakir kardeşin çekmiştir. Onun için işsizliğin, yoksulluğun ne olduğunu çile çeke çeke gelen insanlar, bugün yönetimde olduğu için milletin derdiyle dertleniyoruz. Ben onun için geldim, gördüm acil, kısa vadede bu kadar yüzde 70’i 30 yaşın altında olan Şanlıurfalı kardeşime nasıl el uzatırım dedim, onun için 12 bin kişi, helalühoş olsun diyorum."

Futbolcularla buluştu
Bakan Çelik, Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Şanlıurfaspor takımını, tesislerinde ziyaret ederek futbolcularla akşam yemeği yedi.