İçki festivalinden sonra dans gösterisi

Olaylar
Mescid-i Aksa camisinin avlusunda yer alan Kubbet’üs Sahra Camisi’nin önünde akrobatik dans gösterisi yapılmasına tepki gösteren El-Aksa Kurumu, İsrail’in "yavaş ama sürekli bir...
EMOJİLE

Mescid-i Aksa camisinin avlusunda yer alan Kubbet’üs Sahra Camisi’nin önünde akrobatik dans gösterisi yapılmasına tepki gösteren El-Aksa Kurumu, İsrail’in "yavaş ama sürekli bir Yahudileştirme faaliyeti yürüttüğü" tepkisinde bulundu.

Aksa Kurumu, Mescid-i Aksa camisinin avlusunda yer alan Kubbet’üs Sahra Camisi’nin önünde akrobatik dans gösterisi yapılması ve çok sayıda İsrail askerinin üniformalarıyla cami avlusuna girmesi üzerine yaptığı yazılı açıklamada, İsrail’i işgal devleti olarak nitelendirerek, Mescid-i Aksa ve Kudüs’te "yavaş ama sürekli bir Yahudileştirme faaliyeti yürütüldüğü" açıklamasını yaptı.
El-Aksa Kurumu, İsrail’in Mescid-i Aksa’nın avlusunu kamu alanı olarak göstererek, kutsal mekanlarda yapılması uygun olmayan faaliyetleri teşvik ettiğine dikkati çekti.

Mescid-i Aksa’nın ve Kudüs’ün yalnızca Müslümanlara ait olduğunu vurgulayan Aksa Kurumu, Müslümanları İsrail’in faaliyetlerine karşı tepki göstermeye çağırdı. 

AA