En Çok İzmirliler Dolandırıldı

Olaylar
Neşet Dişkaya’nın haberi İzmir’de son bir yıl içinde aralarında profesör, doktor, eczacı ve işadamlarının da bulunduğu 300 kişi, cep telefonundan aranarak kendisini polis, asker ve savcı g...
EMOJİLE

Neşet Dişkaya’nın haberi

İzmir’de son bir yıl içinde aralarında profesör, doktor, eczacı ve işadamlarının da bulunduğu 300 kişi, cep telefonundan aranarak kendisini polis, asker ve savcı gibi tanıtıp para ya da kontör isteyen dolandırıcılara tam 1 milyon lira kaptırdı.

“Kontör kazandınız”, “Hediye kazandınız”…
Dolandırıcıların ağına düşen 300 kişiden 190’ının İzmir merkezde yaşadığı belirtilirken, kaptırılan 1 milyon liradan bugüne kadar bulunan olmadı. Polisin “Kontör kazandınız”, “Hediye kazandınız”, “Telefonunuzdan orgeneralin eşine küfür edilmiş. Zanlıları yakalayacağız bunun için para gönderin” türü mesaj ve telefonlara itibar etmemeleri yönündeki uyarılarına rağmen vatandaş dolandırılmaya devam ediyor.

90 bin lirayı bankadan çekti ve…
Dolandırıcıların son kurbanı ise İzmir Torbalı’da oturan ev hanımı A.K. oldu. Eşinden ayrıldığı öğrenilen A.K.’yi arayan ve kendisini savcı olarak tanıtan bir kişi “Hesabınızdan terör örgütüne para gönderilmiş. Yapanları yakalayacağız. Bunun için hesabınızdaki tüm parayı vereceğimiz bankanın hesabına yatırın. Operasyon bittikten sonra paranızı alacaksınız” dedi. Arayan kişiye inanan A.K., parasının bulunduğu bankanın Torbalı’da şubesi bulunmadığı için İzmir’e geldi. Ev alması için babasının verdiği 90 bin lirayı bankadan çeken A.K., kendisini savcı olarak tanıtan dolandırıcının verdiği Gaziantep’teki bir banka şubesine yatırdı. Parayı yatırdıktan bir saat sonra dolandırıldığını anlayan A.K., polise başvurdu. Ancak A.K.’nin yatırdığı paranın çekildiği belirlendi.

Habertürk