El-Ezher Üniversitesi’nin bir şubesi açılıyor

Olaylar
Suudi Arabistan’da basılan Riyad gazetesinin aktardığına göre, Ahmet Tayyip Şeyh El Ezher 31 Aralıkta Kahire’de Malezya Büyükelçisi Muhammed Fahrettin Abdülmeatiyi kabul ederek Malezya&rsq...
EMOJİLE

Suudi Arabistan’da basılan Riyad gazetesinin aktardığına göre, Ahmet Tayyip Şeyh El Ezher 31 Aralıkta Kahire’de Malezya Büyükelçisi Muhammed Fahrettin Abdülmeatiyi kabul ederek Malezya’da El-Ezher Üniversitesinin kurulması için ilk onayı verdiğini açıkladı.

Kahire’deki Malezya Büyükelçisi bu görüşmede Malezya’nın El-Ezher üniversitesinin yeni şubesinin bu ülkede kurulmasına eğilimli olduğunu söyledi.

Ahmet Tayyip bu görüşmede Malezya’dan bu ülkede El-Ezher üniversitesinin bir şubesinin kurulması kapsamlı plânının El Ezher’e bırakılmasını istedi.

El Ezher Şeyhi Malezya’da El-Ezher’in bir şubesinin kurulması için El Ezher’in bu plânın uygulanması için tüm çabaları sarfedeceğini ve Güneydoğu Asya ülkelerinin bu merkezde eğitim göreceğini ve bu üniversitenin dünyanın bu bölümde Müslümanlarla El Ezher’in ilişkileri güçlendirme yönünde bir adım olacağından umutlu olduğunu beyan etti.

İslamidavet