Dizilerde Alkollü Araç Kullanmaya Son

Olaylar
Yasin Kılıç’ın haberi Artık dizilerde oyuncular alkollüyken araç kullanmayacak. Emniyet yetkilileri ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunduklarını söyleyen Behzat Ç. dizisinin yapımcısı Velha...
EMOJİLE

Yasin Kılıç’ın haberi

Artık dizilerde oyuncular alkollüyken araç kullanmayacak. Emniyet yetkilileri ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunduklarını söyleyen Behzat Ç. dizisinin yapımcısı Velhan Çantay, "Önemli bir karar aldık. Dizide artık sürücülerin alkollü araç kullanmasına izin verilmeyecek." açıklamasını yaptı.

EGM, reyting rekorları kıran televizyon dizilerinin senaristleri ile bir araya geldi. Yapımlarında trafik güvenliği konusunda bilinç oluşturmak için trafik kuralları ile ilgili mesajlar vermelerini isteyen Emniyet’e dizi senaristlerinden destek geldi. Türk toplumunda en etkileyici ve yönlendirici faktörlerden birisinin diziler olduğunu belirten Elde Var Hayat’ın senaristlerinden Başak Angigün de toplantıya katılanlar arasındaydı. Toplantıda trafik kurallarına katkı yapacak saptamalarda bulunulduğunu dile getiren Angigün, "Yönetmenimizle hemen irtibata geçtik. Trafik kurallarını dizi içerisine daha da çok yerleştireceğiz." diye konuşuyor.

Çalışmayı olumlu bulduğunu ve bu tarz iletişimlerin ciddi faydaları olduğuna inandığını ifade eden Arka Sokaklar Genel Koordinatörü Yılmaz Ekmekçi, emniyet görevlilerinin kendilerine, emniyet kemeri takılması, yayalara dikkat edilmesi, araçta sigara içilmemesi konusunda tavsiyelerde bulunduğunu anlatıyor. Dizi karakterlerinin insanlar özellikle de çocuklar tarafından örnek alındığını belirten Ekmekçi, "Biz de tavsiyeleri dikkate alacağız. Örneğin eroin şırıngasını damara sokmadan da eroinin kötü bir şey olduğunun anlatılacağına inandığım için bu toplantıyı çok olumlu buluyorum." değerlendirmesinde bulunuyor.

Zaman