Cumhurbaşkanı Gül, YouTube’a Konuk Olacak

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, aralık ayında, ülkelerin önemli ve güçlü isimlerinin farklı topluluklarla buluşmasını sağlayan YouTube World View kanalının konuğu olacak.

Dünyanın dört bir yanından internet kullanıcıları, Türkiye ile ilgili ekonomiden politikaya kadar merak ettikleri her konuda soruyu, video ya da metin formatında şimdiden YouTube’a yükleyebilecek. 28 Kasım tarihine kadar açık kalacak soru panelinden, internet kullanıcıları tarafından en çok oy alan sorulardan bir seçki yapılacak ve bunlar Cumhurbaşkanı Gül tarafından cevaplanacak. Gül’ün röportajı, 1 Aralık tarihinde YouTube’dan izlenebilecek.
 
YouTube World View kanalının ilk konuğu Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama olmuştu. Başkan Obama’nın ardından İngiltere Başbakanı David Cameron, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu gibi liderlerin yanı sıra U2 grubunun solisti Bono, ünlü ekonomist ve yazar Arianna Huffington gibi önemli isimler de kanalda izleyicilerin sorularını cevaplamıştı. Youtube World View kanalına, "http://www.youtube.com/user/worldview” adresinden ulaşılabiliyor.
 

Zaman