Bu da Türk Örümcek Adam

Olaylar
Türk Telekom şirketi Sobee, Örümcek Adam karakterinin lisans sahibi Marvel ile küresel çaplı bir anlaşmaya imza attı. Anlaşmayla Spider-Man, Iron Man gibi süper kahramanlar Türkiye’ye uyarlanaca...
EMOJİLE

Türk Telekom şirketi Sobee, Örümcek Adam karakterinin lisans sahibi Marvel ile küresel çaplı bir anlaşmaya imza attı. Anlaşmayla Spider-Man, Iron Man gibi süper kahramanlar Türkiye’ye uyarlanacak.

Türk Telekom grup şirketlerinden Sobee, Marvel ile işbirliği anlaşmasına imza attı. Türk Telekom’dan yapılan yazılı açıklamada, işbirliği kapsamında Sobee’nin, Marvel Characters B.V. ve Marvel’in lisans haklarına sahip olan yetkili şirket Paimotion Entertainment Inc. ile kısa metrajlı animasyon filmler, çevrimiçi oyunlar, bilgisayar oyunları, mobil uygulamalar, bazı ticari haklar ve çocuklara yönelik olarak hazırlanmış bir internet sitesini kapsayan, küresel çapta ve kapsamlı bir lisans anlaşması yaptığı bildirildi.

Anlaşma kapsamında, Marvel tarafından geliştirilen Spider-Man, Iron Man, Hulk gibi süper kahramanlyar, Türkiye için uyarlanacak ve Türkçeye tercüme edilebilecek. Anlaşma kapsamında olan ürünler, Marvel’e ait kısa metrajlı animasyon filmleri, internet ve cep telefonları üzerinden ulaşılabilecek TV dizileri ve oyunları içeriyor. Aynı zamanda Türk Telekom, mağaza ve web sitelerinde Marvel ürünlerinin satılabileceği mini mağazalar açabilecek.

YENİ OYUN GELİŞTİRECEK 

İşbirliği çerçevesinde Sobee, Marvel’in çocuklara yönelik internet sitesini Türkçeye çevirecek ve Marvel’in en popüler kahramanlarını kullanarak animasyon geliştirme ve yayınlama hakkına sahip olacak. Buna ek olarak, Sobee Marvel karakterlerini kullanarak yeni flaş oyunlar geliştirebilecek.

4 MİLYAR DOLARLIK ŞİRKET

– ABD’li çizgi roman yayımcısı şirkett Marvel Comics, Örümcek Adam, Hulk, Demir Adam, Kaptan America, X-Men ve Blade gibi ünlü serileriyle tanınıyor.

– Şirket, 1960’lı yıllardan bu yana DC Comics’in yanında ABD’nin en büyük iki çizgi roman şirketinden biri olma özelliğini sürdürdü.

– Geçen yıl The Walt Disney Company tarafından 4 milyar dolara satın alındı.