Başörtüsü yasağı Türk Telekom’da hortladı!

Olaylar
Gayet başarılı eğitim hayatını, çalıştığı kurumları ve öğretmenlerini referans göstererek Türk Telekom’un Finans Departmanı’nda işe başvuran Tuba Kılavuz’un başörtüsü sebep göstgeril...
EMOJİLE

Gayet başarılı eğitim hayatını, çalıştığı kurumları ve öğretmenlerini referans göstererek Türk Telekom’un Finans Departmanı’nda işe başvuran Tuba Kılavuz’un başörtüsü sebep göstgerilerek işe alınmadığı iddia edildi.

Genelde farklı bahanelerle başka kurumlardan olumsuz yanıt alan Tuba Kılavuz’a Türk Telekom "bu bölümde bu şekilde çalışmanızı kabul edemeyiz" şeklinde skandal bir gerekçe göstererek işe alınmadığı cevabını verdi.

"Çok başırılı bir CV’niz var" diyerek iş başvurusunda bir eksiği bulunmadığı ifade edilen Kılavuz’un başörtülü olması kurumun keyfi uygulamasını göstermiş oldu. Departman yetkililerinin "Keşke başörtülü olmasaydı, kesin alınırdı, Belki başka bir bölüme alınır." şeklindeki düzeysiz söylemi ise Kılavuz’da şok etkisi yarattı.

Türk Telekom’dan aldığı cevaptan sonra iş aramaya devam eden Kılavuz, maaştan ziyade İslami değerlere saygı duyan bir işe girmek istediğini ifade etti.

Timetürk