Atalay liste iddiasını yalanladı

Olaylar
Habertürk’ün canlı yayınına katılan Atalay, tutuklu milletvekilleri ile ilgili bir hazırlıklarının olduğunu, partilerin grup başkanvekilleriyle konuyu görüşeceklerini söyledi.  Atalay, R...
EMOJİLE

Habertürk’ün canlı yayınına katılan Atalay, tutuklu milletvekilleri ile ilgili bir hazırlıklarının olduğunu, partilerin grup başkanvekilleriyle konuyu görüşeceklerini söyledi. 

Atalay, “Bu konuda kararlıyız. Anayasa Mahkemesi’nin kararından sonra diğerlerinin serbest bırakılması gerekiyordu. Biz yargının kararını paylaşmıyoruz. Yasal düzenleme ile çözülmesini bekliyoruz” dedi. 

Atalay, savcının bildiri dağıtmasının da asla kabul edilemeyeceğini söyledi. Atalay, bassavcı durururken diğer savcıların operasyon yapmasının normal olmadığını söyledi.

‘4 Bakan hakkında fezleke gelmedi’ diyen Atalay , Köşk’e de valiler ve emniyet müdürleriyle ilgili bir kararnamesinin gönderilmediğini açıkladı.

Genel af konusunun da hükümetin gündeminde omadığını söyleyen Atalay ‘Ancak uzun tutukluluk sürelerine karşıyız’ dedi.

Atalay, Balyoz ve Ergenekon davalarının yeniden görülmesi konunusunun da hükümet gündeminde olmadığını söyledi.

AK Parti açısından 2014’ün çok yoğun geçeceğini de söyleyen Atalay, ‘Yerel eçimler var, cumhurbaşkanlığı seçimi olacak.  Bu süreçte ekonomimizi de en iyi şekilde yönetmeye devam edeceğiz’ dedi.

ANKETLER

Atalay, Aralık ayı için yapılan anketlerde de yüzde 50’nin üzerinde olduklarını söyledi.

O İDDİAYA YALANLAMA

Atalay, Burhan Kuzu’nun ‘2 bin kişilik liste Erdoğan’ın önünde’ sözleri için de ‘Doğru değil, spekülatif haberler. Böyle birşey asla söz konusu değil’ dedi. 

KUZU, TWİTTER’DA YAZMIŞTI

Başbakan’a sunulan İstihbarat raporunda, devlet içindeki parelel yapının planı detaylarıyla yer aldı. 42 ilde yapılacak “Cadı Avı” engellendi.

-Başbakan’a sunulan raporda 2 bin rütbeli emniyetçi, akademisyen, bürokrat, hakim, savcı, basın mensubu, işadamı var. Örgütün şifresi aralarında…