3 büyüklerden 19 Mayıs mesajı

Olaylar
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Fenerbahçe  Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Galatasaray Kulübü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma,  Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayı...
EMOJİLE

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Fenerbahçe  Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Galatasaray Kulübü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma,  Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

Siyah-beyazlı kulübün başkanı Orman, kulübün internet sitesinde yer alan kutlama mesajında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı ulusal kurtuluş mücadelesinin 96. yılının kutlu olmasını  dileyerek, şu görüşlere yer verdi: “Cumhuriyet’e yaraşır yepyeni bir neslin zihinsel ve bedensel  eğitiminde, Türk sporunun gelişiminde daima Ata’sının hizmetinde olan camiamız  için, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilen bugün, çok daha anlamlı ve gurur  verici bir tarihtir. 19 Mayıs’ı Türkiye’ye armağan eden en büyük Beşiktaşlı  Atatürk’tür. 19 Mayıs’ı, Gençlik ve Spor Bayramı’na dönüştürmek ise bir Beşiktaş  zaferidir. Bu haklı gururla, Türkiye’nin, gençliğin, sporun ve en çok da  Beşiktaşımızın bayramını kutluyorum. Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını da  minnetle anıyorum.”

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ise yine kulübün sitesinde yer  alan mesajında, “Bağımsızlık Savaşımızın başladığı, Türk Ulusu’nun yeniden  doğduğu bugünü, Ulu Önder Atatürk ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak Türk  gençliğine armağan etmiştir. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın  96. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutlarım” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Kulübü’nden de kutlama

Galatasaray Kulübü de internet sitesinden 19 Mayıs Atatürk’ü Anma,  Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. Sarı-kırmızılı kulübün mesajında, “Büyük Önder Atatürk, milli  mücadelenin başlangıcı olması açısından büyük önem taşıyan 19 Mayıs 1919 tarihini  Türk gençliğine armağan etmiştir. Atatürk’ün gençlere olan bu takdiri karşısında,  Türkiye Cumhuriyeti’ni, çağdaş uygarlık düzeyine taşımak, birlik ve beraberlik  düşüncesini gelecek kuşaklara aktarmak gençlerimizin en önemli görev ve  sorumluluğu olmalıdır. Bu bağlamda Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a  ayak basışının 96. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah  arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anar, başta  gençlerimiz olmak üzere tüm ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor  Bayramını kutlarız” denildi.