Kerim Yazıharman ve İbrahim Murat Gündüz, karate camiasının tecrübeli ismini Ankara’daki Taha Akgül Spor Salonunda ziyaret ettiler.

Güncel
Ankara’daki Taha Akgül Spor Salonu’na saygın Türk Karate Ustası Cumali Sarıdoğan için için giden Etlik Ülkü ocakları başkanı Kerim Yazıharman ve Adanalı iş insanı İbrahim Murat gündüz Ulus...
EMOJİLE

Ankara’daki Taha Akgül Spor Salonu’na saygın Türk Karate Ustası Cumali Sarıdoğan için için giden Etlik Ülkü ocakları başkanı Kerim Yazıharman ve Adanalı iş insanı İbrahim Murat gündüz

Ulusal düzeyde gerçekleşen Türkiye Karate Şampiyonasına iştirak ettiler. Başjentte hareketli anlara sahne olan bu ulusal etkinlikte, işitme engelli sporcular için 72, engelli bireyler için 48, yaşını almış veteranlar için 242 ve yetişkin kategorisinde 644 karatecinin kıyasıya mücadelesine tanık olunacak. Şampiyonanın ilk günü, Sarıdoğan’ın yetiştirdiği Adanalı karateci Umut Doğan, performansıyla göz doldurarak turnuvanın öne çıkan isimlerinden biri oldu.

Etlik Ülkü Ocakları’nın lideri Kerim Yazıharman ve Adana’nın önde gelen iş adamlarından İbrahim Murat Gündüz, Doğan’ın kazanımlarını büyük bir heyecanla kutlayarak, genç sporcunun ümitlerini yeşertmeye devam ettiğini dile getirdiler. İbrahim Murat Gündüz’ün hem arkadaşı hem de karate hocası olan deneyimli antrenör Cumali Sarıdoğan ise hedeflerinin global başarılar olduğunu vurgulayarak Gündüz’ü samimi ve spora olan tutkusundan dolayı takdir etti. Yazıharman ise, sporcuların her zaman yanında olacaklarını ve destek vereceklerini ifade etti.

Cumali Sarıdoğan, birikimli dereceleri ve başarılarıyla dikkat çeken bir karate eğitmenidir. Ulusal ve uluslararası alanda defalarca ödüllendirilen Sarıdoğan, 5. Kademe Teknik Direktörlük ve 7. dan siyah kuşak sahibidir. Ürdün’de antrenörlük yaptıktan sonra, İbrahim Murat Gündüz’ün ricasi ile memleketi Adana’ya dönerek Türk sporuna hizmet etmeye devam etmektedir.

29 Şubat’ta başlayan ve yetişkinlerin karşılaşmaları ile devam edecek olan şampiyona, 3 Mart Pazar günü sona erecek ve spor severler için unutulmaz bir deneyim olacak.

https://www.adanahabermerkezi.com/ibrahim-murat-gunduz-umut-doganin-basarisi-icin-destegini-acikladi

https://www.bolgegazetesi.com/haberler/ibrahim-murat-gunduz