İstanbul’da ulaşıma %35 zam

Güncel
İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İstanbul’da ulaşıma yüzde 35 zam kararı alındığını açıkladı. İBB’nin imzasından sonra zam yürürlüğe girecek. İstanbul’da geçtiğimiz yıl...
EMOJİLE

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İstanbul’da ulaşıma yüzde 35 zam kararı alındığını açıkladı. İBB’nin imzasından sonra zam yürürlüğe girecek.

İstanbul’da geçtiğimiz yıldan beri konuşulan ulaşıma zam yapılacağı iddiası gerçekleşebilir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Afet Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleşen Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısında özel halk otobüsü, İETT, metro ve metrobüs tarifelerinde en kısa mesafe ücreti 2 lira  60 kuruştan 3 lira 50 kuruşa yükseltilmesi için karar alındı.

2017 yılından itibaren toplu taşıma ücretlerine zam yapılmadığını ifade eden İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı esnaf odası temsilcileri, UKOME toplantısında elektronik bilet ücret tarifelerine yüzde 35 zam yapılmasını talep etti. Yapılan oylama sonucu, oy çokluğu ile elektronik bilet ücret tarifelerine yüzde 35 zam yapılmasına karar verildi.

ZAM HENÜZ DEVREYE GİRMEDİ
İBB’ye bağlı ilgili otoritelerin imzasından sonra zam yürürlüğe girecek. İBB Beyaz Masa yetkilileri ise zamla ilgili kendilerine bir bilgilendirme yapılmadığını söylüyor.

İstanbul Otobüs Özel Halk Otobüsü Sahipleri ve İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Göksel Ovacık Sözcü’ye verdiği demeçte zam kararı olduğunu doğruladı fakat zammın henüz yürürlüğe girmediği bilgisini verdi.

Kaynak: Milli Gazete

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme