Yasin Hayal Cezaevinde Yangın Çıkardı

Hukuk
Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nde, koğuşundaki çarşafları ateşe veren Hrant Dink’in cinayetinin azmettiricisi Yasin Hayal, ‘Kamu Malına zarar vermek’ suçundan yargılandığı mahkemece ...
EMOJİLE

Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nde, koğuşundaki çarşafları ateşe veren Hrant Dink’in cinayetinin azmettiricisi Yasin Hayal, ‘Kamu Malına zarar vermek’ suçundan yargılandığı mahkemece 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 
Hrant Dink’in cinayetinin azmettiricisi olarak tutuklanan ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkum edilen Yasin Hayal’in, Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nde koğuşunda çarşaflarını yaktığı ve koğuşun camlarını kırdığı gerekçesi ile kamu malına zarar vermekten Tekirdağ 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davanın bugün son duruşması görüldü. Hayal, geniş güvenlik önlemleri altında Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nden ring aracıyla Tekirdağ Adliyesi’ne getirildi. Bitkin olduğu gözlenen Hayal’in saç ve sakallarını uzattığı görüldü.
 
Tekirdağ 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Hayal, önceki duruşmalarda savunmasını yaptığı için bu duruşmada savunma yapmadı. Mahkeme Başkanı Hakim Vicdane Bayram, Yasin Hayal’i ‘kamu malına zarar vermek’ suçundan 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Hayal’in hapis cezasının 2 yılı geçmediği için adli para cezasına dönüştürüleceği kaydedildi.
 
Hayal, kararın açıklanmasının ardından geniş güvenlik önlemleri altında Tekirdağ F Tipi Cezaevi’ne götürüldü.

Habertürk

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme