Şike davasında 14. duruşma başladı

Hukuk
"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu 10’u tutuklu 93 sanık açılan davanın 14. duruşması görülmeye başlandı. Ö...
EMOJİLE

"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu 10’u tutuklu 93 sanık açılan davanın 14. duruşması görülmeye başlandı. Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen duruşmaya aralarında Aziz Yıldırım ve Olgun Peker’in bulunduğu 10 tutuklu sanık katıldı. Tutuksuz sanıklardan ise Şekip Mosturoğlu, Ömer Ülkü, Serkan Acar, Abdullah Başak ve Cemil Turan de aralarında bulunduğu çok sayıda sanık duruşmada hazır bulundu.

TANIKLAR DİNLENİYOR
Mahkeme Başkanı tanıkların dinlenilmesine devam edeceğini belirtti. Başkan Ekinci, tanık TFF’de hukuk müşaviri olarak çalışan avukat Ergin Akçay kürsüye çağrıldı. Menajerlik sınavına ilişkin bildiklerini anlatan tanık Akçay, "20 sorudan 15 soru bize FİFA’dan geldi. Fax yoluyla gelen 15 soruyu avukat arkadaşım Levent Polat tercümeye gönderdi. 15 soru tercümeden geldikten sonra biz de kalan 5 soruyu hazırladık" dedi. Akçay, sınavdan sonra FİFA’dan gelen 15 sorudan 12’sine doğru 3’üne ise yanlış cevap veren çok sayıda kişinin olması ve yanlış cevapların ise birbirine çok benzer olması nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirtti. Duruşma tanık ifadelerinin alınmasıyla devam ediyor.

Milliyet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme