Boneli Geline Nikah Yok!

Hukuk
Ramazan Acar ile Cennet Güngör çiftinin nikahı, 24 Eylül 2009’a randevu alınmasına rağmen ‘vesikalık fotoğraf başörtülü ve boneli olduğu’ gerekçesiyle kıyılmamıştı. Nişanlı çift, bun...
EMOJİLE

Ramazan Acar ile Cennet Güngör çiftinin nikahı, 24 Eylül 2009’a randevu alınmasına rağmen ‘vesikalık fotoğraf başörtülü ve boneli olduğu’ gerekçesiyle kıyılmamıştı. Nişanlı çift, bunun üzerine Uşak’ın Sivaslı ilçesine bağlı Ağaçbeyli beldesinde evlendi. Olay hakkında da Çivril Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

Başörtüsünün altına bone takmanın devrim kanunlarına aykırı olduğunu iddia eden CHP’li Gürpınar Belediye Başkanı Halil Arıkan, "Çivril İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne de soruldu, onlar da devrim kanunlarına aykırı olduğunu söyledi." diyerek, yapılan uygulamayı savundu. Avustralya’da yaşayan Ramazan Acar, yaşadıkları karşısında üzgün olduğunu, böyle bir durumla karşılaşacağını tahmin bile edemediğini söyledi. Damadın babası Özkan Acar da, "Madem olabiliyor, kendi beldemizde neden kıyılmıyor? İnşallah bunun peşinden gidilir, araştırılır ve gereği yapılır." şeklinde konuştu.

Vali Erkmen ise Çivril Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük‘ten bilgi aldığını, Çivril İlçe Nüfus Müdürlüğü’nün, Başkan Arıkan’ın iddiasının aksine söz konusu fotoğrafla nikah akdi yapılabileceğini bildirdiğini kaydetti. Erkmen, "Başka bir yerde nikah kıyılmış, dolayısıyla evlenme işlemi yapılmış. Gürpınar’da niçin olmadığı konusunda inceleme başlatıldı. " dedi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme