“Biz Tanık İstedik, Siz Sanık Yaptınız”

Hukuk
”İrtica ile Mücadele Eylem Planı” davasının tutuklu sanıklarından Dursun Çiçek, duruşmada emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un tutukluğuna değindi. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki ...
EMOJİLE

”İrtica ile Mücadele Eylem Planı” davasının tutuklu sanıklarından Dursun Çiçek, duruşmada emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un tutukluğuna değindi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, 2007 ve 2009 yılı Ağustos ayları arasında Genelkurmay Başkanlığı Muhabere, Elektronik ve Bilgi Sistemleri (MEBS) Başkanı olarak görev yapan tutuklu sanık Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu söz aldı.
 
Otuzbiroğlu, ”45 senedir vatanı için çalışmış, Koramiral rütbesine yükselmiş bir insanım. Belki de kuvvet komutanlığına gideceğim birkaç gün kalmışken geleceğim, umutlarım, hayallerim gitti” dedi.

Başbuğ hakkındaki ”İrtica ile Mücadele Eylem Planı” davası kapsamında hazırlanan iddianamenin kabul edildiğini hatırlatan tutuklu sanık emekli Albay Dursun Çiçek, ”İftiraya eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ da dahil edildi. 40 yıllık hizmetin sonucunda Başbuğ, Ergenekon silahlı terör örgütünün bu kurum içerisindeki yapılanmasının üst düzey yöneticilerinden olmakla suçlanıyor. Terör örgütü tarafından TSK’ya sızmakla suçlanıyor. Bizim tanık olarak dinlenmesini istediğimiz komutanı, buraya sanık yaptınız” dedi.
 
Annesinin ağır hasta olduğunu ifade eden Çiçek, mahkemenin ziyaretine gitmesine izin vermediğini belirterek, ”Annemden helallik almak istiyorum. Onunla vedalaşmak istiyorum. Tutuklu olmasam gidip evlatlık görevimi yerine getireceğim. Tutuksuz olsam böyle bir sorunum olmayacaktı” dedi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme