”Beni almaya gelirlerse kafama sıkarım”

Hukuk
"Eğer beni almaya gelirlerse kafama sıkarım" diyen kişi eski G.Kurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı’ndan başkası değil. Hatırlanacağı üzere Kenan Evren de 12 Eylül davası gündeme geldi...
EMOJİLE

"Eğer beni almaya gelirlerse kafama sıkarım" diyen kişi eski G.Kurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı’ndan başkası değil. Hatırlanacağı üzere Kenan Evren de 12 Eylül davası gündeme geldiğinde benzer uyarıyı aile dostlarına yapmıştı.

28 Şubat soruşturmasında MGK üyesi üç kuvvet komutanı tutuklandı. "Sıra TSK’nın tepesindeki İsmail Hakkı Karadayı’ya geldi" yorumları yapılıyor. Peki Karadayı ne yapacak?

Merak edilen komutanla ilgili Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, Karadayı’nın aile dostunun kendisine anlattıklarını bugünkü köşesinde aktardı.

HİÇ DÜŞÜNMEM SIKARIM

Birkaç kez gördüğüm ve bende çok düzgün bir adam izlenimi uyandıran dönemin Genelkurmay Başkam İsmail Hakkı Karadayı’ya şimdilik bir şey yok. Konuştuğum bir aile dostu ise çok tedirgin edici bir şey söyledi. "Karadayı Paşa’yı ifadeye çağırırlarsa inşallah düzgün bir şekilde çağırırlar. Eğer bir sabah evine baskın yaparlarsa paşanın yapacaklarından çok korkuyorum." "Hayırdır, ne yapacak?" diye sordum. "Ailesine Ergenekon soruşturması döneminde söyledi. ‘Eğer bir sabah eve gelip beni götürmeye kalkarlarsa, hiç düşünmem, beylik tabancamla kafama sıkarım’ dedi. İnşallah böyle bir şey olmaz" diye yanıtladı.

Star

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme