Akif’in Torunundan Mısırlıoğlu’na Suç Duyurusu

Hukuk
Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Argon, yazar Kadir Mısırlıoğlu hakkında, Mehmet Akif Ersoy’un hatırasına hakaret ettiği ve İstiklal Marşı’nı alenen aşağıladığı gerekçesiyle suç duy...
EMOJİLE

Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Argon, yazar Kadir Mısırlıoğlu hakkında, Mehmet Akif Ersoy’un hatırasına hakaret ettiği ve İstiklal Marşı’nı alenen aşağıladığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.
 
Avukatı Yaşar Baş ile birlikte Bakırköy Adalet Sarayına gelen Argon, Yazar Mısırlıoğlu hakkında hazırladıkları suç duyurusu dilekçesini Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına sundu.
 
Mısıroğlu’nun çeşitli internet sitelerinde, Ersoy hakkında hakaret içerikli yazılar yazdığı ifade edilen dilekçede, Mısıroğlu’nun İstiklal Marşı hakkında yazdığı yazılarla da İstiklal Marşı’nı aşağıladığı kaydedildi.
 
Dilekçede, ”Milletin birliğinin, bağımsızlığının ve onurunun simgesi olan İstiklal Marşımızın bu şekilde aşağılanmasının suç” olduğuna yer verilerek, TCK’da  ‘İstiklal Marşını alenen aşağılayan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır’ hükmünün yer aldığını kaydetti.
 
Adliye önünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Argon, olanlardan dolayı büyük üzüntü duyduğunu belirterek, ”Bu mesele tek tek vatandaşlara düşmemeli. İstiklal Marşı, hepimizin milli marşıdır. Hepimizin sevdiği, okurken gözlerimizin yaşardığı biricik marşımızdır. O bizim konumumuz olmamalı” dedi.
 
Eleştiri yolunun herkese açık olduğunu ifade eden Argon, fikirler açıklanırken hakarete varmamak gerektiğini söyledi. Argon, ”Aksi takdirde insanlar kırılıyor, üzülüyor. Ben bu olanlardan dolayı çok üzgünüm. Burada bu suç duyurusunda bulunmuş olduğum için de üzgünüm” şeklinde konuştu.
 
AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme