Adli Bilişim Konferansı

Hukuk
Bilgisayarınız mı çalındı? Bilgisayarınıza veya cep telefonunuza resmi makamlar tarafından el mi konuldu? O e-postayı siz göndermediniz mi? Dinlenen telefonlarda adli bilişim incelemesi mümkün müdür? ...
EMOJİLE

Bilgisayarınız mı çalındı? Bilgisayarınıza veya cep telefonunuza resmi makamlar tarafından el mi konuldu? O e-postayı siz göndermediniz mi? Dinlenen telefonlarda adli bilişim incelemesi mümkün müdür? İşlenen bir suçun tespitinde sizin IP numaranız mı çıktı? İnternet bankacılığı yoluyla hesabınız boşaltıldı, adli bilişim incelemesi nasıl yapılacak? Bilgisayara değil de İnternet’e kaydettiğiniz dosyalarda adli bilişim incelemesi söz konusu olabilir mi? Bilgisayarımdaki tüm verileri sildim, gerçekten onlardan kurtuldum mu? Şirket olarak veya hukuk bürosu olarak bilgi güvenliği politika belgemiz olmadan oluşturduğumuz elektronik kayıtları siliyoruz, delilleri karartıyor muyuz?

İnternetin yaygınlaşmasıyla günlük hayatımıza giren bu sorunlarla ilgili her türlü sorunuzun cevabını Bilgi Üniversitesi’nde 10 Şubat 2008 tarihinde düzenlenecek Adli Bilişim Konferansı’nda en yetkili ağızdan dinleme şansı bulabileceksiniz.


İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilişim Teknolojisi Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi, İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Merkezi ile Lostar Bilgi Güvenliği A.Ş.’nin ortaklaşa düzenlediği “2009’da Adli Bilişim” konferansı Dolapdere Yerleşkesi’nda saat 09:00 -17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

 

Ayrıntılı bilgi için 0 212 224 90 04 nolu telefonu arayabilirsiniz.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme