Gribe iyi gelen çaylar nelerdir?

Havaların soğumasıyla birlikte artan grip vakalarına hangi çaylar iyi gelir? Gribe hangi bitki çayları iyi gelir? Gribe iyi gelen bitki çaylarını sizler için derledik… Zencefil Zencefil fenoller...
EMOJİLE

Havaların soğumasıyla birlikte artan grip vakalarına hangi çaylar iyi gelir? Gribe hangi bitki çayları iyi gelir? Gribe iyi gelen bitki çaylarını sizler için derledik…

Zencefil

Zencefil fenoller ve uçucu yağlardan antiseptik bir bitki olup iltihap sökücü özelliği vardır. Ayrıca zencefil bulantı giderir ve sindirimi rahatlatır. Zencefil sabahları kahvaltıdan önce tüketildiğinde ekstra bir etki sağlar.

Nane-Limon

Nane-limon da zencefil gibi antiseptik bir özelliğe sahiptir. Nane ve limon karışımı; yatıştırır, sakinleştirir ve iltihap giderir. Bunun yanı sıra boğazı yumuşatarak balgamı ortadan kaldırır.

Ihlamur

Ihlamur, doğal bir savunma sistemi olarak görev yaparak renk ve aroma sağlamasının yanı sıra direnç katar. Balgam söktürücü, iltihap giderici, rahatlatıcı ve idrar söktürücü bir etkiye sahiptir.

Ekinezya

Ekinezya bitkisi az bilinen bir bitki olmasına rağmen gribe karşı oldukça etkilidir. Ekinezya soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlara karşı şifalı bir bitkidir. Ekinezya çayı, nezle ve gribal enfeksiyondan kaynaklanan ağrıları hafifletir. İçerisinde bulunan vitamin, mineral ve antioksidanlar sayesinde üst solunum yolları, enfeksiyonlar, migren, anksiyete gibi birçok hastalığın gelişmesini engeller.

Yeşil çay

Antioksidan etkiye sahip olan yeşil çay, aynı zamanda rahatlatıcı bir bitki çayıdır. Kalp, kanser ve kolesterolü dengelerken mikropları öldürür.