100 TL’ye İş Kurdu Tez Konusu Oldu

Şirketler
İş hayatına bayramlık çikolata kutusu tasarlayarak başlayan ve daha sonra kurduğu Washa markasıyla sıkıcı iş kıyafetlerini modayla tanıştıran Selda Eruzun’un başarısı Üniversiteye tez konusu old...
EMOJİLE

İş hayatına bayramlık çikolata kutusu tasarlayarak başlayan ve daha sonra kurduğu Washa markasıyla sıkıcı iş kıyafetlerini modayla tanıştıran Selda Eruzun’un başarısı Üniversiteye tez konusu oldu.

İş hayatına bayramlık çikolata kutusu tasarlayarak başlayan ve daha sonra kurduğu Washa markasıyla sıkıcı iş kıyafetlerini modayla tanıştıran Selda Eruzun’un başarısı Üniversiteye tez konusu oldu. Başarı hikayesiyle Türkiye’de çok sayıda kadına cesaret veren Eruzun, 100 TL sermayeyle başladığı iş hayatında bugün İngiltere’den Almanya’ya Kıbrıs’tan Filipinler’e kadar 2 binden fazla firmaya iş kıyafetleri tasarlıyor. Başarı öyküsünün Ankara Üniversite’si İşletme Fakültesi Öğrencisi Ceyda Gazel tarafından tez konusu yapıldığını ifade eden Eruzun, "Türkiye’de kadın girişimci olmak hala çok zor. Kadınların kendilerine güvenmesi ve biraz sabretmeleri halinde başaramayacağı iş yok. Türkiye’de işsizlik sorununa çözüm bulunmak isteniyorsa devletin öncelikle kadın girişimcilere destek olması gerek. Kadının iş hayatına girmesi için teşvik uygulanmalı. Üniversite ve sanayi işbirliğinde projeler üretilmesi gerek. Tez çalışmasında Türkiye’de kadın girişimci olmanın zorlukları incelenecek" ifadelerini kullandı.

Milliyet