Milyarderlerin Sır Toplantısı

Finans
Toplantıda gizlilik kararı alınması ve hiçbir açıklama yapılmaması merak uyandırdı. Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan bir grup zenginin New York’ta gizlice biraraya gelmesi merak uy...
EMOJİLE

Toplantıda gizlilik kararı alınması ve hiçbir açıklama yapılmaması merak uyandırdı.

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan bir grup zenginin New York’ta gizlice biraraya gelmesi merak uyandırdı. Dolar milyarderlerinin, Mayıs ayı başında, New York Doğu Nehrine bakan Rockefeller Universitesi tesislerinde gizlice bir araya geldikleri ortaya çıktı. Bill Gates’ten Warren Buffet’e, George Soros’tan David Rockefeller’a, Ted Turner’dan Michael Bloomberg’e kadar birçok milyarderin katıldığı belirtilen toplantı ile ilgili katılımcılar ser veriyor sır vermiyor. Toplantıda, katılımcıların konuşulanlar ve katılım hakkında dışarda hiçbir şey konuşmama sözü verdikleri belirtiliyor. Gerçekleştikten 20 gün sonra duyulan toplantıya yakın kaynakların bunun "bağış ve hayırseverlik" konulu bir toplantı olduğunu belirtmelerine rağmen, olağanüstü gizlilik içinde yapılmış olması dikkat çekti.

Bu kadar önemli ismin kimin daveti ile biraraya gelebildiği ve bunun medyadan nasıl gizli tutulduğu esrarını koruyor. Toplantı, İrlandalı Amerikalıların web sitesi ‘İrishCentral’da yer alınca deşifre oldu. Site, toplantı hakkında bilgisi olan bir kaynağa dayandırdığı haberinde, toplantının Rockefeller Üniversitesi kampüsünde Doğu Nehri manzaralı bir odada 5 Mayıs günü öğleden sonra gerçekleştirildiği kaydetti.

Forbes’un en zenginler listesi temel alındığında, katılımcıların 120 milyar dolarlık toplam serveti yöneten insanlar olduğuna dikkat çekiliyor. Rockefeller Üniversitesi sözcüsü Joseph Bonner, gazetecilerin ısrarlı soruları üzerine verdiği kısa bilgide, katılımcıların daha sonra Rockefeller özel rezidansında akşam yemeğine katıldıklarını söyledi.

Toplantıya katılan bazı isimler ile bu isimlerin Forbes Dünyanın En Zenginleri Listesindeki sıralamaları şöyle: Bill Gates (1), Warren E. Buffett (2), Michael R. Bloomberg (17), George Soros (29), Eli Broad (93), Oprah Winfrey (234), David Rockefeller Sr. (305), Ted Turner (376), Peter G. Peterson (430), Julian H. Robertson Jr. (559) ve John Morgridge (647).

[Cemal DEMİR – Turkish Journal: http://www.turkishjournal.com/i.php?newsid=5147]

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme