Gençlere 1 yıl maaş devletten

Finans
Takvim’in haberine göre Hükümet, gençlere verdiği sözleri bir bir yaşama geçiriyor. Bu yıl 10 bin genç girişimciye 20 milyon liralık vergi desteği sağlanacak. Genç çalıştıran patr...
EMOJİLE

Takvim’in haberine göre Hükümet, gençlere verdiği sözleri bir bir yaşama geçiriyor. Bu yıl 10 bin genç girişimciye 20 milyon liralık vergi desteği sağlanacak. Genç çalıştıran patronun 1 yıllık maaş faturasını da devlet karşılayacak. IŞKUR aracılığıyla yapılacak yeni eğitim programlarıyla yaklaşık 6 milyon üniversite öğrencisine hem deneyim hem de gelir elde etme fırsatı verilecek. 

POZİSYON VE ÜCRET SEÇENEĞİ: 

Yeni dönemde gençlere birden fazla iş seçeneği sunulacak. IŞKUR aracılığıyla bilgisayar programcılığından takı tasarımına kadar 40’ın üzerinde branşta eğitim verilecek. İşinden memnun olmayanlara da birden fazla işletmeden farklı seçenekler sunulacak. 

3 YIL VERGI MUAFİYETİ:

 Mükellefiyet başlangıç tarihinde 29 yaşını doldurmayanların 3 vergilendirme döneminde kazancının bir kısmı gelir vergisinden muaf tutulacak. 

GİRİŞİMCİ SAYISI ARTACAK:

İs kurmak isteyen gençlere 50 bin liraya kadar karşılıksız desteğin yanı sıra 100 bin liraya kadar faizsiz kredi, genç girişimci sayısını artıracak.