444’lü Numaraları Aramak Yüzde 50 Ucuzluyor

Finans
Nisan ayından itibaren yürürlüğe girecek uygulama ile sabit numaralardan 444’le başlayan aramaların dakikası 15 kuruşa, cep telefonları üzerinden yapılan aramaların dakikası ise 40 kuruştan 24 k...
EMOJİLE

Nisan ayından itibaren yürürlüğe girecek uygulama ile sabit numaralardan 444’le başlayan aramaların dakikası 15 kuruşa, cep telefonları üzerinden yapılan aramaların dakikası ise 40 kuruştan 24 kuruşa kadar düşecek. BTK, cep telefonu ve sabit telefon operatörlerinden kurul kararı doğrultusunda yeni tarifelerini oluşturmasını ve kendilerine bildirilmesini de istedi.

BTK’nın böyle bir karar almasında vatandaşlardan gelen şikâyetler etkili oldu. Fiyatın yüksek olduğu yönündeki tüketici şikâyetlerini değerlendiren BTK, 444’lü numaralara yapılan aramaların şehir içi tarifeden yüksek olamayacağına hükmetti. Kurum, cep telefonlarından 444’lü numaralara yapılan aramalar için de, "Türk Telekom’un hatlarına yapılan aramalardaki tarifenin üstünde ücretlendirme yapılamaz." kararını aldı. Aynı kararla 444’lü aramaların ara bağlantı ücretlerinde de yüzde 50’ye varan indirime gidildi. Böylece, şirketlerin çağrı merkezlerine yapılan aramalardan doğan yüksek ücret tahsilinin de önüne geçilmiş oldu. Zira bazı şirketler dakikası 15 kuruş olan 444’le başlayan çağrı merkezlerine yapılan aramayı 50-60 kuruş üzerinden ücretlendiriyordu.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme