Yabancı Dili Geliştirmenin Kolay ve Ucuz Yolu

Yabancı Dil
AIESEC tarafından sunulan Global Host programı, yabancı dil pratik yapmak isteyenler için en iyi alternatiflerden biri. Sosyal sorumluluk projelerine katılmak için kısa ya da uzun dönemli olarak Türki...
EMOJİLE

AIESEC tarafından sunulan Global Host programı, yabancı dil pratik yapmak isteyenler için en iyi alternatiflerden biri. Sosyal sorumluluk projelerine katılmak için kısa ya da uzun dönemli olarak Türkiye’ye gelen yabancı öğrencilere ev sahipliği yaparak dil pratiğine olanak tanıyan bu program ile siz de evinizin konforunda dil pratiği yapabilirsiniz.

Bilgi, iletişim ve ulaşım teknolojilerinde yaşanan gelişmeler, içerisinde yaşadığımız dünyanın bir bütün haline gelmesini ve fiziki sınırların aşılarak ortadan kalkmasını sağladı. Küreselleşme ya da globalleşme olarak adlandırılan bu sürece daha iyi adapte olabilmek ve farklı ülkelerle etkileşim içerisinde olabilmek adına yabancı dil öğrenmek son derece önemli. Yurt dışında eğitim, kariyer olanakları ve uluslararası ticaret gibi nedenler başta olmak üzere, yabancı dil öğrenimini gerekli kılan pek çok durumdan söz edilebilir. Günümüz dünyasında yabancı dil öğrenmek geçmişe kıyasla çok daha kolay ve ucuz. Özellikle öğrenim olanaklarının çeşitlenmesi, bu noktada pek çok alternatiften yararlanabilme olanağı sunuyor.

Yabancı Dilin Gençler İçin Önemi

Önceki yıllarda yabancı dil bilmek ya da öğrenmek bir tercih iken, günümüzde neredeyse bir zorunluluk haline geldi. Zira yabancı dil bilmenin sağladığı yararlar oldukça fazla. Gençler için yabancı dil öğrenmeyi önemli kılan nedenlerden bazılarını şu şekilde sıralayabilmek mümkün:

  • Eğitim Olanakları: Dünyaca ünlü üniversitelerde lisans, yüksek lisans ya da doktora eğitimi almak isteyen gençler için en önemli gereklilik yabancı dil. Kariyer basamaklarının temelini daha sağlam bir şekilde atabilmek ve yurt dışında eğitim ayrıcalıklarından yararlanmak isteyen her gencin yabancı dil bilmesi gerekir.
  • Yurt dışında Kariyer Olanakları: Son yıllarda USD ve EURO gibi küresel para birimlerinin kazandığı yüksek değer, gençler için yurt dışında çalışmanın daha cazip bir hale gelmesine neden oldu. Yurt dışında kariyer olanaklarına başvurabilmek ve daha prestijli şirketlerde, daha yüksek kazançlarla çalışabilmek isteyenler için de yabancı dil öğrenmek önem arz eder.
  • Yeni İnsanlar Tanımak: Sosyal bir varlık olan insan, yaşamı boyunca sürekli yeni insanlarla tanışma ihtiyacı hisseder. Önceleri bu sosyal çevre yalnızca insanların fiziki çevreleri ile sınırlıyken, günümüzde iletişim ve ulaşım teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte küresel bir boyuta ulaştı.Farklı ülkelerde yaşayan yeni insanlarla tanışabilmek ve iletişim kurabilmek için de yabancı dil gerekir.
  • Gelişmiş Hafıza: Dil öğrenmenin hafızayı güçlendirdiğini ve bir dil öğrenen kişilerin, daha sonra yeni dilleri çok daha kolay bir şekilde öğrendiğini ortaya koyan pek çok çalışma bulunur. Yeni bir dil öğrenmeye çalışırken zihin yeni kelimeler ve kalıplarla karşılaşır. Her kelime, insanın düşünce ufkunu ve hafızasını genişletir.

Yabancı Dil konuşarak Öğrenilir

Bahsedilen yararlar ve daha fazlası için yabancı dil öğrenmek isteyen bireyler, pek çok farklı yola başvurabilirler. Kitaplar ya da online öğretim setleri genellikle herkesin ilk başladığı noktadır. Temel dil becerilerinin kazanılabilmesi adına bu kaynaklar önemli olsa da yabancı dil pratik olmadan tam anlamıyla öğrenilemez. Bu yüzden de yabancı dil öğrenmek isteyen kişilerin bolca konuşma yapmaları ve öğrendiklerini pratiğe dökmeleri önerilir.

AIESEC Global Host Yabancı Dil Pratiğini Evinize Getiriyor

Öğrenilecek yabancı dili, kendi ana dili olarak konuşan kişilerle pratik yapmak, yabancı dil öğrenmenin en kolay yolu. Üstelik bunu yaparken yurtdışına gitmeyi ya da çeşitli pratik kurslarına astronomik ücretler ödemeyi gerektirmeyen yöntemler de mevcut. AIESEC tarafından sunulan Global Host programı, yabancı dil pratik yapmak isteyenler için en iyi alternatiflerden biri. Sosyal sorumluluk projelerine katılmak için kısa ya da uzun dönemli olarak Türkiye’ye gelen yabancı öğrencilere ev sahipliği yaparak dil pratiğine olanak tanıyan bu program ile siz de evinizin konforunda dil pratiği yapabilirsiniz. Kazan-kazan mantığı ile yürütülen Global Host programında yabancı gençler ücretsiz bir şekilde konaklarken, sizler de yabancı dil pratiğinizi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.