KTÜ Rektörlüğünden sınav açıklaması

Üniversiteler
Karadeniz Teknik Üniversitesinde sınavların hangi yöntemle yapılacağı konusundaki nihai kararın salgın süreci izlenerek mayıs ayının ilk yarısında verileceği bildirildi. Rektörlükten yapılan yazılı aç...
EMOJİLE

Karadeniz Teknik Üniversitesinde sınavların hangi yöntemle yapılacağı konusundaki nihai kararın salgın süreci izlenerek mayıs ayının ilk yarısında verileceği bildirildi.

Rektörlükten yapılan yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca (YÖK), eğitim ve öğretim süreçlerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramadan sağlıklı yürütülebilmesi için bahar dönemi ile sınırlı kalmak üzere derslerin uzaktan eğitim sistemiyle yürütülmesi kararının alındığı anımsatıldı.

Açıklamada, KTÜ’de uzaktan eğitim sürecinde sınavlar ve değerlendirme süreçleri konusunda izlenecek yola ilişkin, şu bilgiler yer aldı:

“Üniversitemiz bu dönemde tüm sınavların yüz yüze yapılması prensibini benimsemiş olmakla birlikte, salgın sürecini bir süre daha takip ederek mayıs ayının ilk yarısında sınavların hangi yöntemle yapılacağı konusunda nihai kararı verecektir.

Verilecek karara göre akademik takvim güncellenerek duyurulacaktır.”