Ortaöğretim

Teog Soru ve Cevapları (MEB Örnekleri)

MEB Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem merkezi ortak sınavları 26-27 Kasım tarihlerinde gerçekleşti. Soru ve cevaplar yayınlandı. İlk oturumda Türkçe, matematik..

Teog Soru ve Cevapları (MEB Örnekleri)

MEB Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem merkezi ortak sınavları 26-27 Kasım tarihlerinde gerçekleşti. Soru ve cevaplar yayınlandı.

İlk oturumda Türkçe, matematik ve din kültürü sınavlarına giren öğrenciler, ikinci oturumda fen ve teknoloji, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınav oldular. Öğrencilere her ders için 20 soru yöneltilen ve 40 dakika süre verilen sınavlarda; A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere dört kitapçık verildi. 

Ortak sınavlara mazeret nedeniyle katılamayan öğrenciler 13-14 Aralık’ta sınava girecek. Sınav sonuçlarının Ocak ayında açıklanması bekleniyor. İkinci dönem imerkezi ortak sınavları, 29-30 Nisan 2015’te, mazeret sınavı ise 16-17 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

FEN ve TEKNOLOJİ

/

//

////

MATEMATİK

TÜRKÇE

İNGİLİZCE

DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ

İNKILAP TARİHİ ve ATATÜRKÇÜLÜK

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL