Klasik liseler ihtiyaca cevap vermiyor

Mesleki Eğitim
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, DOMOTEX Turkey Halı Fuarı’nın açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin 78 milyonluk genç ve dinamik bir nüfusu olduğunu söyledi. Türkiye’nin genç nüfus zen...
EMOJİLE

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, DOMOTEX Turkey Halı Fuarı’nın açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin 78 milyonluk genç ve dinamik bir nüfusu olduğunu söyledi.

Türkiye’nin genç nüfus zenginliğini doğru yönlendirmenin ilk şartının, iyi eğitimden geçtiğini ifade eden Çiçek, şöyle konuştu:

“Bu noktada başta eğitim kurumlarımız olmak üzere sanayi kuruluşlarımıza bile önemli görevler düşmektedir. Birçok yerde eleman aranıyor, devletten iş isterken çok kişi işsiz, ama sanayide, KOBİ’de ve benzeri yerlerde istihdam söz konusu olduğunda nitelikli eleman bulunamıyor. Bunu iyi irdelemek lazım. Bu, belki de en önemli derdimiz. Klasik liseler artık Türkiye’nin ihtiyacını karşılamaya yetmiyor. 193 üniversitemiz oldu, bu sevindirici ama rakamlar bizi yanıltmasın. Biz siyasetçiler rakamlarla konuşuruz, çünkü yaptıklarımızı anlatmakta rakamlar kolaylık sağlar ama rakamlar her zaman kaliteye tekabül etmiyor. Şimdi Türkiye’nin derdi kaliteyi artırmaktır. Kaliteli bir eğitim veremezsek, sanayinin ihtiyacı olan yetenekleri çocuklarımıza kazandıramazsak, sayılar bizim sorunlarımızı çözmeye yetmez” dedi..

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi