İSMEK 2. dönem kayıtları ne zaman başlıyor?

Mesleki Eğitim
İSMEK’e 2015-2016 eğitim-öğretim yılında  başvuran 234 bin kişinin profili aynı zamanda da 16 yaş üstü İstanbulluların eğitim tercihleri hakkında fikir veriyor. Tercih edilen branşlar arasında di...
EMOJİLE

İSMEK’e 2015-2016 eğitim-öğretim yılında  başvuran 234 bin kişinin profili aynı zamanda da 16 yaş üstü İstanbulluların eğitim tercihleri hakkında fikir veriyor. Tercih edilen branşlar arasında dil eğitimleri de var el sanatları ya da spor eğitimleri de. Meslek edinmek ya da kariyerinde ilerlemek için kişisel gelişimine önem verdiği için İSMEK’e başvuran İstanbulluların büyük bir bölümü 20-30 yaş aralığında yer alıyor.

İğne oyası, diksiyon, kadın giysileri dikimi İstanbulluların en çok tercih ettiği branşların başında gelirken bu eğitimleri pilates, fitness gibi sağlıklı yaşam için alınan eğitimler takip ediyor. Fotoğraf çekimi, guaj boya resim branşları da İstanbulluların yoğunlukla tercih ettiği branşlar arasında geliyor.

Emlak Danışmanlığı Meslek Eğitimleri Arasında Öne Çıkıyor

Gelişen inşaat sektörüyle birlikte kalifiye eleman açığı artan iş kollarından “Emlak Danışmanlığı” eğitimi de İSMEK’in en çok tercih edilen eğitimleri arasında. Meslek edinmek ya da mesleğini değiştirmek isteyen, gayrimenkul yatırımlarını bilinçli yapmak isteyen ya da hâlihazırda emlak danışmalığı yapan ancak bu konuda sertifikası bulunmayan İstanbullular bu eğitimi de tercihlerinde üst sıralara taşıdı.

İSMEK’e Online Kayıt Kolaylığı

Sene boyu devam eden İSMEK kayıtlarında, branşların kontejanı dolmadan kaydolabilmek için önce www.ismek.org adresinden bir ön kayıt yaptırmak gerekiyor. Sonra ise nüfus cüzdanı fotokopisi ile gitmek istenilen kurs merkezine şahsen gitmek yeterli oluyor.

İSMEK 2. Dönem Kayıtları Ne Zaman? 

İSMEK kayıtları yılın 12 ayı online olarak internet üzerinden yapılabiliyor. Kursiyer adayları eğitimini almak istedikleri kursa kayıtlarını online olarak yapabiliyorlar. 2016 İSMEK kurs kayıtları da yine internet üzerinden alınıyor.

İSMEK 2. Dönem Kayıtları Nasıl Yapılır?

Kursiyer adaylarının http://kursiyer.ismek.org adresi üzerinden online kayıtlarını yapmaları mümkün. Adaylar T.C kimlik bilgileri ile önce sisteme giriş yapıyor, ardındansa sistemde verilen bilgileri eksiksiz doldurarak kayıtlarını tamamlayabiliyorlar.