BAYGEM’de Senaryo Yazarlığı Atölyesi

Mesleki Eğitim
Geçtiğimiz yıllarda İnternet Gazeteciliği gibi değişik alanlarda gerçekleştirdiği başarılı atölye faaliyetleriyle adından çokça söz ettiren BAYGEM bu yıl kültür sanat alanındaki eğitim faaliyetlerine ...
EMOJİLE

Geçtiğimiz yıllarda İnternet Gazeteciliği gibi değişik alanlarda gerçekleştirdiği başarılı atölye faaliyetleriyle adından çokça söz ettiren BAYGEM bu yıl kültür sanat alanındaki eğitim faaliyetlerine öncelik verecek. Kurum bünyesinde verilmekte olan Tiyatro Kulübü, Kısa Film Atölyesi gibi eğitimlerin yanı sıra bu yıl başlayacak olan Senaryo Yazarlığı Atölyesi ile bu alanlarda başarılı gençlerin yetişmesi hedefleniyor.

Senaryo Yazarlığı Atölyesi’nde hikâye yazımı, dramaturji, senaryo kurgusu, sanat yönetmenliği eğitimi, film okumaları ve senaryo yazımı konu başlıklarında eğitim verilecek. Atölye eğitmenliğini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği Dramatik Yazarlık Anabilim Dalı mezunu Sefa Babutcu yapacak. www.baygem.org sitesi üzerinden atölyeye önkayıt başvuruları başladı. Atölyenin kesin gün ve saatleri ilerleyen günlerde BAYGEM’in internet sitesinden duyurulacak. Atölyeye katılım tamamen ücretsiz olacak ve eğitimler BAYGEM’in kendi binasındaki dersliklerde gerçekleştirilecek.