ÖSYM’den ek yerleştirme uyarısı

Çocuk Eğitimi
ÖSYM ‘den yapılan yazılı açıklamaya göre, adaylar ek yerleştirme tercihlerini bir başvuru merkezi aracılığıyla ya da internetten bireysel olarak yapabilecek.   Başvurularını internetten yap...
EMOJİLE

ÖSYM ‘den yapılan yazılı açıklamaya göre, adaylar ek yerleştirme tercihlerini bir başvuru merkezi aracılığıyla ya da internetten bireysel olarak yapabilecek.
 
Başvurularını internetten yapmak istemeyen adaylar, doldurdukları tercih formu ve nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte istedikleri bir başvuru merkezine tercih için başvuracak.
 
Başvuru merkezleri, resmi iş günü ve resmi iş saatleri arasında başvuru alacak. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru yarın saat 23.59’a kadar yapılabilecek. Tercih gönderme süresi uzatılmayacak. Bu nedenle tercihlerini başvuru merkezi aracılığıyla gönderecek adayların, süresi içinde bir başvuru merkezine gitmeleri; tercihlerini internet üzerinden bireysel olarak yapacakların ise "Tercihleriniz sistem tarafından başarıyla kabul edilmiştir" uyarısını mutlaka görmeleri ve yazıcıdan tercih listesinin bir dökümünü alarak saklamaları gerekiyor.

Tercih işlemlerini tamamlayan adayların tercih bilgilerini, ÖSYM’nin ‘http://ais.osym.gov.tr’ adresinden tercih süresi içinde kontrol etmeleri ve yazıcıdan tercih kayıt bilgilerinin bir dökümünü alarak saklamaları uyarısında bulunulan açıklamada, "Tercih işlemini bir başvuru merkezinden yapmak isteyen adaylar, tercih bildirim işleminin son günü olan 1 Ekim 2012 tarihinde başvuru merkezlerinde oluşabilecek yoğunluğu göz önünde bulundurmalıdır" denildi.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme