Çocuk Eğitimi

KPSS’ye başvurular yarın sona eriyor

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, ortaöğretim ve ön lisans mezunları için düzenlenecek KPSS’ye başvuruların yarın sona ereceğini belirterek, adayların başvurularını tamamlamaları gerektiği uyarısında bulundu.   Demir, Eylül ayında KPSS..

KPSS’ye başvurular yarın sona eriyor

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, ortaöğretim ve ön lisans mezunları için düzenlenecek KPSS’ye başvuruların yarın sona ereceğini belirterek, adayların başvurularını tamamlamaları gerektiği uyarısında bulundu.
 
Demir, Eylül ayında KPSS Ortaöğretim-Ön Lisans sınavını yapacaklarını anımsatarak, bu sınavın iki yılda bir yapıldığını belirtti. Sınavın çok büyük bir aday kitlesi olduğunu ifade eden Demir, sınava dün itibariyle 2 milyon 200 bin adayın başvuru yaptığını, 2 milyon 470 bin adayın da sınav ücretini yatırdığını söyledi.

Sınava başvuruların yarın akşam sona ereceğini bildiren Demir, şunları kaydetti:

”Sınava başvurmak isteyen adaylar, yoğunluğa bırakmadan başvurularını yapmalıdır. Özellikle sınav ücretini yatıran adaylarımız ücreti yatırmanın sadece başvuru için yeterli olmadığını bilmelidir. Bu nedenle mutlaka bir başvuru merkezine giderek veya internetten başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Adayların işlemler tamamlanmıştır butonuna bastıktan sonra geri dönüp sisteme girerek başvurularını gerçekleştirip gerçekleştirmediklerini görmelerini istiyoruz. Bu çok önemli bir konu. Çünkü pek çok aday bize başvurarak ‘ben paramı yatırmıştım, başvurum gerçekleşmemiş’, ‘ben sisteme girmiştim ama başvurum gerçekleşmemiş’ gibi şikayetler geliyor. Bunlar bizi gerçekten üzüyor. Biz başvuru sürelerini kesinlikle uzatma taraftarı değiliz.”
 
AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL