KPSS’de yer bilgileri belli oldu

Çocuk Eğitimi
Lisans düzeyinde yapılacak 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) adayları, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi’ni, T.C kimlik numaraları ve aday şifreleri ile bugünde...
EMOJİLE

Lisans düzeyinde yapılacak 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) adayları, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi’ni, T.C kimlik numaraları ve aday şifreleri ile bugünden itibaren http://ais.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebilecek.
 
ÖSYM’den yapılan yazılı açıklamada, 2012 KPSS’nin lisans düzeyinde, 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde cumartesi sabah, cumartesi öğleden sonra, pazar sabah ve pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda, il merkezleri ile Lefkoşa’da yapılacağı hatırlatıldı.
    
 Adaylara, Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyeceği kaydedilen açıklamada, “Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi’ni, T.C kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 29 Haziran 2012 tarihinde saat 16.00’dan itibaren ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvuru yaptıkları her oturum için ayrı ayrı edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını ilgili oturumda yanlarında bulundurmak zorundadır. Ancak belgenin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. İlgili oturuma ait Sınava Giriş Belgesi’ni yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Adayların, sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır.” denildi.
 
Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı veya pasaportun kabul edileceği vurgulanan açıklamada, “Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C kimlik numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır. “ ifadelerine yer verildi.