İstanbul Üniversitesi’nden Redhack açıklaması

Çocuk Eğitimi
Adlarını Redhack olarak duyuran hacker grubunun, İstanbul Üniversitesi’nin 2009 yılına ait belgeleriyle ilgili yayınladığı haberler, üniversite yönetimi tarafından yalanlandı.  Rektörlükten...
EMOJİLE

Adlarını Redhack olarak duyuran hacker grubunun, İstanbul Üniversitesi’nin 2009 yılına ait belgeleriyle ilgili yayınladığı haberler, üniversite yönetimi tarafından yalanlandı.

 Rektörlükten yapılan açıklamaya göre, hackerların yayınlamış olduğu belgeler üzerinde Sayıştay denetçileri tarafından tam inceleme yapıldığı ve Sayıştay 3. Daire tarafından ‘Yapılan harcamaların usulüne uygun olduğu’ Sayıştay ilamı ile anlaşıldığı belirtildi. Haberlerde geçen 6 adet Passat ve 1 adet BMW marka araçların İstanbul Üniversitesi’ne ait olduğu ifade edilen açıklamada, "Araçlar için Maliye Bakanlığı’na yazı yazılmış ve 3 adet Passat ve 1 adet BMW marka araç Bakanlar Kurulu kararıyla İstanbul Üniversitesi Taşıt Cetveli’ne kayıt edilmiştir. Diğer 3 adet Passat marka araç ise bütçe olanakları nedeniyle kayıt işlemleri 2013 yılında gerçekleştirilecektir." denildi.

Haberlerde yer alan Çapa ve Cerrahpaşa Tıp Fakülteleri’nin otoparklarının İstanbul Üniversitesi Sosyal Tesisleri tarafından işletildiğini belirten rektörlük, şu açıklamayı yaptı: "İÜ Sosyal Tesisleri tarafından 2009-2012 tarihleri arasında üniversite bütçesine kira geliri olarak toplam 4 milyon 439 bin 333 TL yatırılmıştır. İÜ Sosyal Tesisleri’nin kira gelirleri ve kârı yıllık olarak İstanbul Üniversitesi’nin bütçesine aktarılmaktadır."

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme