Çocuklar için ücretsiz yaz okulları

Çocuk Eğitimi
Okuduğunuz haber eski bir içeriğe sahiptir. Daha güncel bilgi için “2015 Yaz Okulları Rehberi” başlıklı haberimizi okumak için tıklayınız! Okullar tatile girdi, velileri de yaz okulu telaş...
EMOJİLE

Okuduğunuz haber eski bir içeriğe sahiptir. Daha güncel bilgi için “2015 Yaz Okulları Rehberi” başlıklı haberimizi okumak için tıklayınız!

Okullar tatile girdi, velileri de yaz okulu telaşı aldı. Çocuğu için uzun yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmek ve zararlı alışkanlıklardan korumak isteyen veliler, yaz okulu arayışına girdi. Biz de yaz okulu seçiminde size kolaylık sağlayacağını düşündüğümüz bir yaz okulu listesi hazırladık.

“2013 Yaz Okulları Rehberi” haberimizi okumak için tıklayınız!

Bayrampaşa Bilgi Merkezi Yaz Okulu

Bayrampaşa Belediyesi Bilgi Merkezi tarafından her yıl düzenlenen yaz okulu, 11 Haziran’da başlıyor.  800 öğrencinin yararlanacağı yaz okulu, 6 hafta devam ederek 20 Temmuz’da sona erecek. Yaz okuluna 09-15 yaş arasındaki ilköğretim öğrencileri başvurabilecek.  Başvuruların, Bilgi Merkezi’mize şahsen yapılması gerekiyor. Program boyunca futboldan edebiyata, müzikten tiyatroya, genel kültürden pratik hayat derslerine kadar birçok dalda etkinlikler düzenlenerek çocukların eğlenirken öğrenmeleri sağlanacak.

Bayrampaşa Belediyesi Bilgi Merkezi tarafından organize edilen yaz okulunda dersler, Bayrampaşa İnönü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin atölyelerinde ve Bilgi Merkezi’nin sınıflarında meslek dersi öğretmenleri tarafından verilecek.

Ayrıca yaz okuluna katılan her öğrenciye şapka, t-shırt ve kapri hediye edilecek.

Ayrıntılı bilgi için,

Bayrampaşa Belediyesi Bilgi Merkezi : 0 (212) 544 12 72

Eyüp Belediyesi Yaz Okulları

Eyüp Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Okulu’nda okçuluk, futbol, tekvando, voleybol, basketbol, keman dersleri yer alıyor. 6-15 yaş grubu çocukların katılabileceği yaz okulu haziran ayının sonuna kadar sürecek.

25 Haziran-20 Temmuz 2012 tarihleri arasında Yaz Okulu’na devam edecek öğrenciler, konusunda uzman eğitim kadrosundan, basketbol, futbol, voleybol, tekvando, okçuluk ve keman dallarında ders alacak.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için Beyaz Masa’ya başvurabilirsiniz.
Tel: 444 30 00

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan Yaz Kur’an Kursları

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yaştan öğrencinin katılabileceği kurslar 18 Haziran’da başlıyor. Günde 3 saat Kur’an-ı Kerim, ibadet, siyer ve ahlak gibi dinî içerikli eğitimin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinlikler de gerçekleştirilecek.

Yaz tatili boyunca devam edecek kurslar 3 dönem halinde gerçekleştirilecek. Dönemlerin başlangıç ve bitiş tarihleri şu şekilde:
1. Dönem (18 Haziran – 06 Temmuz 2012)
2. Dönem ( 9 Temmuz- 27 Temmuz 2012)
3. Dönem ( 30 Temmuz- 17 Ağustos 2012)

Diyanet İşleri Başkanlığı, yaz kurslarına katılan çocukların çeşitli eğlencelerle, güzel vakit geçirerek tatil havasında Kur’an öğrenmelerini sağlamak, sporu sevdirmek ve boş vakitlerini spor yaparak değerlendirmelerini sağlamak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bir de protokol imzaladı. 7-18 yaş aralığındaki öğrencileri kapsayacak etkinliklerde çocuklara basketbol, güreş, masa tenisi, badminton, taekwondo, judo, wushu, karate gibi spor dalları öğretilecek. Bu kurslar, her ilin spor imkânları ölçüsünde gerçekleştirilecek.

Yaz Kur’an kurslarında engelli öğrenciler de unutulmadı. Her ilde en az bir cami veya Kur’an kursu, engelli öğrencilere göre dizayn edilecek. Engelli öğrencilere ders verecek görevliler de yaz Kur’an kursları öncesi bu amaçla düzenlenmiş hizmet içi eğitim kursuna katılanlardan veya Braille alfabesini okumayı ve işaret dilini kullanmayı bilen öğreticilerden seçilecek.

Kartal Belediyesi Ücretsiz Yelken Okulu

Marina Dragos Yelken İhtisas Kulübü işbirliğiyle düzenlenen Haydi Çocuklar Yelkene projesi çerçevesinde 8-12 yaş grubundaki çocuklar yelken sporuyla tanışabilir.
Yaz sezonu boyunca dört dönem tekrarlanacak olan kurslar 18 Haziran – 7 Eylül 2012 arasında gerçekleştirilecek. Teorik ve pratik olarak yapılacak kurslarda her dönem üç hafta sürüyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın!

Beyoğlu Belediyesi Yaz Spor Okulları

Beyoğlu’nda ikamet eden çocuklar için bir diğer seçenek de Beyoğlu Belediyesi Yaz Spor Okulları. 7-14 yaş aralığındaki çocuklar yaz okulu etkinliklerinden faydalanabilir. Eğitim verilecek branşlar yüzme, yelken futbol, basketbol, voleybol.  Çalışmalar 18 Haziran- 20 Temmuz 2012 arasında haftada üç gün yapılacak.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın!

Sarıyer Belediyesi Yaz Spor Okulları

Sarıyer Belediyesi, 7-14 yaş grubundaki çocuklar için yaz spor okulları düzenliyor. Başvurular 22 Haziran’a kadar yapılabiliyor. Basketbol, voleybol, futbol, atletizm, yüzme, tekvando, judo ve tenis branşlarının olacağı yaz okulları 2 Temmuz’da başlayacak.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın!

Kadıköy Belediyesi Yaz Okulu

Kadıköy Belediyesi Çocuk Etüt Merkezleri’nde, 19 Haziran-20 Temmuz 2012 arasında 9-14 yaş grubu için yaz okulları açıyor. Yaz okulları süresince çocuklar matematik okulu, İngilizce, okuma atölyesi, şiir festivali, müzik kulübü, photoshop ve flash eğitimi, satranç, go, scrabble, tabuyla ilgilenebilecek.
Ayrıca Kadıköy’de 16-26 Haziran arasında çocuklar için festival havası esecek. 11. Kadıköy Belediyesi Çocuk Tiyatro Festivali her akşam saat 21.00’de Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda gerçekleştirilecek. Festival boyunca sahnelenecek tüm oyunlar ücretsiz.

Yapı Kredi Kültür Merkezi’nden drama ve kitap okuma atölyeleri

Beyoğlu’nda Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde önceki aylarda olduğu gibi haziran ayı boyunca her cumartesi farklı yaş grupları için yaratıcı drama eğitmeni Çiğdem Odabaşı eşliğinde ücretsiz yaratıcı drama ile kitap okuma atölyeleri gerçekleştiriliyor.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın!

Anadolu Gençlik Derneği Yaz Etkinlikleri

Anadolu Gençlik Derneği’nin her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik yaz etkinlikleri programı kayıtları devam ediyor.

Anadolu Gençlik Derneği’nin ‘Önce ahlak ve maneviyat’ düşüncesiyle gerçekleştirdiği yaz etkinlikleri kapsamında Kur’an-ı Kerim seminerleri, temel ibadet bilgileri, Hz Muhammed (SAV)’in hayatı, peygamberler hayatı, örnek şahsiyetler, ilmihal bilgileri verilecek. Ayrıca bu eğitimlerin yanında Kur’an-ı Kerim güzel okuma, Esma-ül Hüsna, ezan okuma, ilahi-marş ve bilgi yarışmaları da düzenlenecek.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın!

İlköğretim öğrencilerine kriptoloji yaz okulu

TÜBİTAK BİLGEM Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü’nün düzenleyeceği  ilköğretim öğrencileri için 2012 Kriptoloji Yaz Okulu 2-6 Temmuz 2012 tarihleri arasında TÜSSİDE (Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü) tesislerinde gerçekleştirilecek.

Kocaeli’de bulunan TÜBİTAK BİLGEM Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü’nün 2012 Kriptoloji Yaz Okulu etkinliğinde, günlük hayatımızda farkında olmadan sıklıkla kullandığımız Kriptoloji Bilimi, ögrencilere matematiğin bir uygulaması olarak tanıtılacak. Kriptoloji derslerinin yanısıra, laboratuvar ve kriptoloji sergisi gezisi, yarışmalar, proje sunuları, konuk bilim adamları ve TÜBİTAK yöneticileri ile yapılan söyleşiler ile öğrenciler bilimsel ve teknolojik gelişmeler hakkında bilgilendirilecekler.

Başvuru Tarihi: 01.05.2012 – 26.06.2012
Eğitim Tarihi: 2 – 6 Temmuz 2012

Ayrıntılı bilgi için tıklayın!

Umut Gençliği Cıvıltı yaz etkinlikleri

Akabe Vakfı yaz etkinlikleri kapsamında çocuklar yüzme, futbol, go-kart, paintball, boğaz turu, at biniciliği, tarihi-kültürel geziler, piknikler, basketbol, voleybol ve masa tenisi gibi faaliyetlerde bulunacak.  Ayrıca edebiyat ve şiir, tiyatro, dini musiki, ebru, takı ve el becerileri, animasyon ve satranç gibi kulüplere de katılabilecek.

Milli ve manevi değerler, Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgileri ön planda tutan Akabe Vakfı etkinlikleri 11 Haziran /13 Temmuz tarihleri arasında beş hafta olarak gerçekleştirilecek.

Tel: 0212 635 06 06

Ayrıntılı bilgi için tıklayın!

Beşiktaş’ta futbol okulları yaz dönemi kayıtları 25 Haziran’da başlıyor.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, BJK futbol özkaynak seçmelerinin ardından, 25 Haziran Pazartesi gününden itibaren yurt içi ve yurt dışı futbol okullarının yaz dönemi kurslarının başlayacağı bildirildi.
Hafta içi ve bazı birimlerde hafta sonu olmak üzere teorik ve pratik eğitim veren BJK Futbol Okulları’na 1997-2006 arası doğumlular (6-15 yaş) kayıt yaptırabilecek.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın!

“2013 Yaz Okulları Rehberi” haberini okumak için tıklayınız!

On5yirmi5

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme