Çocuklar bu yaz da eğlenirken öğrensin!

Çocuk Eğitimi
‘ÖZEL’ ÇOCUKLARA ÖZEL Otistik, down sendromlu, zihinsel engelli, hiperaktivite ve dikkat dağınıklığı olan çocuklara yönelik PG Sports 3-20 yaş aralığına hitap ediyor. Spor, sanat, işitsel bütünleme, d...
EMOJİLE

‘ÖZEL’ ÇOCUKLARA ÖZEL

Otistik, down sendromlu, zihinsel engelli, hiperaktivite ve dikkat dağınıklığı olan çocuklara yönelik PG Sports 3-20 yaş aralığına hitap ediyor. Spor, sanat, işitsel bütünleme, dikkat geliştirme, duyusal bütünleme konseptinde yoğunlaştırılmış spor ve aktivite programı mevcut.  Spor antrenörleri ve özel eğitim uzmanları eşliğinde üç kişilik gruplar halindeki özel programları, dönemlik 300 TL. Ayrıntılı bilgi www.pgsports.com.tr internet adresinde.

Bir diğer yaz okulu da üstün zekalı çocuklar için. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı, Üstün Zekalılar Eğitim Merkezi işbirliğiyle birçok ülkede üstün zekalı çocuklar için uygulanan eğitim modellerini, uzman eğitimci kadrosuyla gerçekleştiriyor. Yaz okulunda 14 zorunlu, 4 seçmeli olmak üzere 18 farklı ders mevcut. Matematik, genetik, sinema-TV, web tasarımı, kozmoloji gibi… İstanbul’un Anadolu yakasında Özyeğin Üniversitesi’nde, Avrupa yakasında ise Bilgi Üniversitesi’nde düzenleniyor. 5-13 yaş arasındaki çocuklara yönelik. Bir dönemi bin 620 TL.

DOĞUŞTAN SANATÇI

Yaz tatili çocukların sporla olduğu kadar sanatla da ilgilenmeleri için iyi bir fırsat. Kimi okullar özellikle sanat ağırlıklı programlarıyla öne çıkıyor. Ankara’daki Nesibe Aydın Sanat Akademisi bunlardan biri… Yaş gruplarına göre özel olarak hazırlanan programlarda, çocukların sanatla iç içe geçirecekleri zamanlar, keyif alacakları aktivitelerle birleştiriliyor. Bale, dans, resim, pasta tasarımı ve daha pek çok farklı alan… İçerik hakkında daha fazla bilgi www.nasa.gen.tr internet adresinde.

İstanbul Nişantaşı’nda faaliyet gösteren Atölye Lokomotif, doğa ve sanatı buluşturuyor. 10-12 yaş arasındaki çocukların anne babalarıyla birlikte katılabileceği, birer haftalık kamp, Fethiye Kerpiç Evler’de. Bu tatil programında resim ve tasarım atölyelerinin yanı sıra günübirlik keşif gezileri, doğa yürüyüşleri, deniz ve nehir aktiviteleri, at çiftliği ve ekolojik tarım çiftliği ziyaretleri yer alıyor. www.atolyelokomotif.com.

Bazen kent içinde günübirlik yapılan kaçamaklar öyle dinlendirici oluyor ki, hem çocuklara hem de anne babalara nefes alma olanağı sunuyor. İstanbul’un denize sıfır konumlu alışveriş merkezi Aqua Florya, bugün ve yarın da devam edecek Uçurtma Festivali ile tüm aile bireylerine bu keyfi yaşatacak. Aqua Florya AVM ve İstanbul Akvaryum’un ortaklaşa düzenlediği festivalde çocuklar kendi uçurtmalarını yapıp uçuracak. Saat 18.00’de konser de var!

İstanbul’da çocukların ilgisini çeken belli başlı yerlerden biri de Forum İstanbul’daki Jurassic Land. Dinozor dünyasına yakından bir bakış atmak için siz de çocuğunuzla birlikte geçmişe uzanabilirsiniz. 27 Haziran’a kadar Jurassic Land’e gelen öğrenciler biletlerini 25 TL yerine 18 TL’ye satın alacak.

PAC-MAN SEVENLER EL KALDIRSIN

Öğrencilerin karne heyecanına yakından ortak olan Adore Oyuncak, tatil coşkusunu doyasıya yaşamak isteyen çocukları ve gençleri, özel bir etkinlik için bugün İstinyePark’taki mağazasına davet ediyor! Dünya dijital oyun tarihinin en eski kahramanlarından Pac-Man’i ve Türkiye’nin en başarılı radyo programcılarından Geveze’yi bir araya getirecek olan sürprizlerle dolu etkinlik saat 14.00-15.00 arasında. 

2-12 yaş aralığında, her gelir seviyesinden çocuğun hareket edebileceği alanlar oluşturmak ve toplumda erken yaşta egzersiz ve oyunun önemi ile ilgili farkındalık yaratma misyonuyla hareket eden Muzipo Kids’te yüzme, binicilik, doğa sporları (izcilik, dağ tırmanışı, kamp kurma, açık hava oyunları, okçuluk), zeka oyunları, müzik atölyesi, hareket eğitimi, tenis, oyuncak yağım atölyesi, satranç, eğlenceli bilim saati, yaratıcı drama çalışması, wii, muzip oyun ve yarışlar gibi pek çok aktivite var. Patlamış mısır eşliğinde film keyfi ise yaz okulları etkinlikleri arasında. İstanbul’da Kadıköy, Çekmeköy, Kozyatağı, Koşuyolu ve Beylikdüzü; Ankara’da Ümitköy; İzmir’de Bornova ve Bostanlı; Antalya’da ise Lara’da. (www.muzipo.com)

BADMİNTON ÖĞRENECEĞİM

Anabilim Eğitim Kurumları’nın yaz okulu da yeteneklerini fark etmek, geliştirmek ve güzel vakit geçirmek isteyenlere… İngilizce, görsel sanatlar, akıl oyunları, eğlenceli bilim, yaratıcı drama, eğlenceli parkur, müzik, satranç, yüzme, tenis, basketbol ve badminton gibi seçkin branşlarda eğitim olanağı sunuyor. Anabilim Ataşehir Merkez Kampüs’te 7-12 yaş grubu çocuklara uygun bir düzenleme yapılırken 3-4 ve 5-6 yaş grubu çocuklar için Anabilim Çekmeköy Anaokulu hizmet verecek. www.anabilim.k12.tr

Terakki Okulları, yaz okulunu Terakki Levent Eğitim Tesisleri’nde düzenliyor. 5-11 yaş grubu öğrencilerine yönelik okulda çocuklar, sportif becerilerini ve özgüvenlerini geliştirebilecek etkinliklerle eğlenecekler. www.terakki.org.tr 

İstanbul Kadıköy’de hizmet veren ERART Akademi de çocukların sanatla iç içe olabileceği bir yaz için fırsatlarla dolu. Dörder haftalık programlar 7-15 yaş grubu öğrencilere yönelik… Tarihi ve kültürel mekanlara düzenlenen geziler de eğlenceli. www.erartakademi.com.

Güzel sanatlar eğitimi veren bir başka adres de ARSU Güzel Sanatlar Akademisi. Hafta içi her gün 09.30-13.30 saatleri arasında… Enstrüman yapımı, koro, müzik kültürü, resim, tasarım, ritim, beden perküsyon, fotoğraf, İngilizce müzik ve drama dersler arasında. İkişer haftalık dönemler halindeki yaz okulu hakkında bilgi almak için bilgi@arsuguzelsanatlar.com adresine mail gönderebilirsiniz. Bu yazı çocuğunuzun içindeki yeteneği ortaya çıkaracağı bir fırsat olarak değerlendirmek istiyorsanız Pace Çocuk Sanat Merkezi’ne uğrayabilirsiniz. Pace, İtalyanca’da ‘barış’ anlamına geliyor. İstanbul ve Türkiye’nin zengin kültürel dokusunu ve geçmişini sanata taşımayı hedefleyen bir sanat merkezi olan Pace, aynı zamanda çok dilli, çocukların İngilizce ve Türkçe’yi özgürce sanat diline dönüştürebildikleri bir mekan. 5-12 yaş grubuna yönelik. www.pacesanat.com.

BİR DİL BİR MİNİK İKİ DİL İKİ MİNİK!

Çocuğunuzun hem tatil yapmasını hem de yabancı dil öğrenmesini istiyorsanız İstanbul Lisan Merkezi’nin yaz okulunu inceleyebilirsiniz. Öğrenciler, İLM Yaz Okulu’nda yaşıtlarıyla yazın tadını çıkartırken, yabancı eğitmenlerle de dil pratiği yapma olanağı yakalıyor. Programlara üç veya dört haftalık sürelerde katılmak mümkün. Kamp, 7-16 yaş grubu için… İstanbul’da İngilizce eğitimli yaz okullardan biri de Aqua Kamp. 5-12 yaş grubuna yönelik kampta çocuklar, pedagojik formasyon eğitimi almış eğitmenler eşliğinde hem eğleniyor hem öğreniyor. Dörder haftalık dönemler halinde düzenlenecek kampın tek dönemlik fiyatı 880 lira artı KDV.  Çocuğunuzun şehrin ortasında spor yapması, resim ile uğraşması mümkün. İstanbul’un köklü kulüplerinden Dalyan Club’ün yaz okulu bu fırsatı sunuyor. Birinci dönemi 16 Haziran-11 Temmuz tarihleri arasında olacak okulda tenis, yüzme, basketbol branşları bulunuyor. Ayrıca sanat, resim, voleybol, mini futbol, masa tenisi, tekvando, dans ve drama gibi aktiviteler de var. Ayrıntılı bilgi www.dalyanclub.com internet sayfasında. 

2014 YAZ OKULLARI REHBERİ BAŞLIKLI HABERİMİZİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!