Bu da Şaşırmalı Eğitim: Giresun Üniversitesi!

Çocuk Eğitimi
Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan öğrenciler, okullarının öğretim elemanı ve hastane altyapısı yetersizliği nedeniyle 4 yıldır eğitimlerini Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde sü...
EMOJİLE

Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan öğrenciler, okullarının öğretim elemanı ve hastane altyapısı yetersizliği nedeniyle 4 yıldır eğitimlerini Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde sürdürüyor. 2008-2009 akademik yılında eğitime başlayan Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin 1. 2. , 3. ve 4. sınıfta toplam 92 öğrencinin bir kısmı, eğitimlerinin tamamını Sivas’ta aldıkları derslerle tamamlayıp mezun olacak, ancak diplomalarında Giresun Üniversitesi mezunu oldukları yazılacak.
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Köylüoğlu, “Bizim öğrencilerimiz de benzer nedenlerle 1981 yılına kadar Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim gördü” dedi. Giresun Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Yılmaz Can ise Sivas’ın, Giresun’a komşu olmasına rağmen aradaki ulaşımın coğrafi koşullar nedeniyle zor olduğunu vurgulayarak ”Ben göreve geleli yaklaşık bir yıl oldu. Ancak aradaki ulaşım zorluğu nedeniyle henüz Sivas’ı ziyaret edemedim. Samsun veya Trabzon olsaydı mutlaka ziyaret ederdim, onları davet ederek dertlerini sorunlarını dinlerdik” dedi.

Radikal

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme