Apple’ın Kağıtları Bile Değerli!

Çocuk Eğitimi
1 Nisan 1976’da Steve Wozniak ve Steve Jobs tarafından imzalanan üç sayfalık belge, teknoloji tarihindeki en önemli başlangıçlardan biriydi. CNN’nin raporuna göre bu belgeler, New YorkR...
EMOJİLE

1 Nisan 1976’da Steve Wozniak ve Steve Jobs tarafından imzalanan üç sayfalık belge, teknoloji tarihindeki en önemli başlangıçlardan biriydi. CNN’nin raporuna göre bu belgeler, New York’daki Sotheby açık artırma evinde 1.35 milyon dolar karşılığında bugün satıldı.

Bugün satışa çıkan belgeler, aslında iki gruptan oluşuyor. Bunlardan birincisi, Jobs, Wozniak ve Ron Wayne tarafından imzalanan belge. Jobs ve Wozniak şirketin yüzde 45’ine sahipken, Wayne kağıdı imzaladığında şirketin yüzde 10’unu elinde bulunduruyordu. Ancak Wayne, 11 gün sonra şirketten ayrılmaya karar verdi. Wayne’ın payını Jobs ve Wozniak’a sattığını bildiren iki sayfadan oluşan belgesi ise açık artırmada 800 dolar karşılığında satıldı.

Wayne, yüzde 10’luk payını satmamış olsaydı, bugün milyarlarca dolarlık bir varlığa sahip olacaktı. Açık artırmanın 70.000 dolardan başladığı ve hızla 1 milyon dolar sınırını aştığı da verilen bilgiler arasında. Son teklif ise, telefon yoluyla, ismi bilinmeyen bir kişiden gelmiş.

chip

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme