Suriye’de Ölü Sayısı 37’ye Yükseldi

Kişiler
Konsey, birkaç haftadan beri yoğun olarak operasyonların devam ettiği Humus kentinde 9’u çocuk 15, ülkenin kuzeyinde yer alan İdlib’te 8, başkent Şam’ın kenar mahallelerinde 6, ülked...
EMOJİLE

Konsey, birkaç haftadan beri yoğun olarak operasyonların devam ettiği Humus kentinde 9’u çocuk 15, ülkenin kuzeyinde yer alan İdlib’te 8, başkent Şam’ın kenar mahallelerinde 6, ülkede olayların ilk başladığı Dera’da 4, Halep ve Hama’da ikişer olmak üzere güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlarda açılan ateşte ölü sayısının toplam 37’ye çıktığını belirtti.

Birçok kentte gece de operasyonların devam ettiğini kaydeden yerel aktivistler, Humus’a bağlı Telbise ve Rastan kentlerinde Nizami ordu ile Özgür Suriye ordusu arasında çatışmaların çıktığını, çatışmaların gece geç saatlere kadar da devam ettiğini aktardı.

Humus’un Bab Amro kentindeki operasyonlarda halkın operasyonlar nedeniyle temel ihtiyaçlarını karşılayamadığını ifade eden aktivistler, halkın gıda sıkıntısı çektiğini, yıkılan evler nedeniyle kentte birkaç ailenin birlikte kaldığını ve halkın güvenlik nedeniyle evlerin bodrum katlarında kalmak zorunda kaldığını söyledi.

Öte yandan, Suriye’nin resmi haber ajansı SANA, silahlı gruplar tarafından öldürülen 19 güvenlik mensubunun cenazelerinin, başkent Şam’ın Tişrin ve Humus askeri hastanelerinde düzenlenen törenlerin ardından memleketlerine gönderildiğini açıkladı.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme