Murdoch’dan İngiltere’de Yeni Gazete

Kişiler
Sahibi olduğu İngiltere’nin en yüksek tirajlı tabloid gazetesi Sun’ın çalışanlarının gözaltına alınmasının ardından Londra’ya gelen medya patronu Rupert Murdoch, ”çok yakında&#...
EMOJİLE

Sahibi olduğu İngiltere’nin en yüksek tirajlı tabloid gazetesi Sun’ın çalışanlarının gözaltına alınmasının ardından Londra’ya gelen medya patronu Rupert Murdoch, ”çok yakında” yeni bir haftasonu tabloid gazetesi çıkaracağını söyledi.

News Corporation şirketinin sahibi, 80 yaşındaki Murdoch, şirketin ve gazetenin Londra’nın doğusunda bulunan ofisinde çalışanlarla bir araya geldi. Murdoch, burada yaptığı konuşmada, ”Sun on Sunday” gazetesini çok yakında çıkaracağını belirterek, Sun muhabirlerine olan desteğini ifade etti.

Murdoch ayrıca telekulak skandalıyla ilgili başlatılan polis soruşturmaları çerçevesinde gerçekleştirilen işten uzaklaştırmaları sona erdirdiğini belirtti.

Sun gazetesi çalışanlarının yönetime kızgın olduğu basına yansımıştı. Çalışanlar, gazete yönetiminin soruşturma kapsamında polise çok sayıda bilgi ve belge vermesini eleştirerek, polisi ve yönetimi ”Cadı avı” yapmakla suçlamıştı.

Gazetede daha önce çalışan ve halen çalışmakta olan 10 üst düzey muhabir ve editör, yürütülen ”Elveden Operasyonu” kapsamında gözaltına alınmış, ardından serbest bırakılmıştı. Operasyon, telekulak skandalı çerçevesinde gazetecilerin polis ile kamu çalışanlarına yaptığı ”Uygunsuz” ödemeleri inceliyor.

Murdoch, gözaltılar ve çalışanların tepkilerinin ardından dün akşam Londra’ya gelmişti. Rupert Murdoch, sahibi olduğu ve pazar günleri basılan 168 yıllık ”News of the World” gazetesini telekulak skandalı nedeniyle geçen yıl kapatmak zorunda kalmıştı.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme