Kur’an’ın Yakılması İsyan Çıkarttı: 2 Ölü

Kişiler
Afganistan’da binlerce gösterici kuzeydeki Kunduz vilayetinde bulunan BM karargahını kuşattı. Polis, karargahı korumak için takviye ekiplerin bölgeye gönderildiğini, polis ve göstericiler arasın...
EMOJİLE

Afganistan’da binlerce gösterici kuzeydeki Kunduz vilayetinde bulunan BM karargahını kuşattı.

Polis, karargahı korumak için takviye ekiplerin bölgeye gönderildiğini, polis ve göstericiler arasında çatışma çıktığını belirtti.

Görgü tanıkları göstericilerin polise taşlarla saldırdığını, polisin göstericileri dağıtmak için havaya ateş açtığını, bölgeden dumanların yükseldiğini söyledi.

Hastane kaynakları ise bir kişinin öldüğünü, 38 kişinin yaralandığını açıkladı.

Lagman vilayetinin başkenti Mihtarlam’da da şiddet olaylarının çıktığı, 15 göstericinin hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Afganistan’da bir Amerikan üssünde Kur’an-ı Kerim ve diğer dini kitapların yakılmasının ardından ülke genelinde 5 gündür protesto gösterileri yapılıyor.

Gösterilerde Salı gününden bu yana 25 kişi öldü.

2 ABD’Lİ DANIŞMAN ÖLDÜRÜLDÜ

Afganistan’ın başkenti Kabil’de İçişleri Bakanlığı binasında ateş açıldığı bildirildi.

Adının açıklanmasını istemeyen bir hükümet kaynağı, bir Afgan polisin açtığı ateşte iki Amerikalı askeri danışmanın öldüğünü belirtti.

Bazı kaynaklar sözlü kavga sonrasında ateş açıldığını belirtirken, yerel radyo saldırganın ya da saldırganların öldürüldüğünü duyurdu.

Uluslararası Güvenlik ve Destek Gücü (ISAF) olaydan haberdar olduklarını bildirdi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme