Kaddafi, Trablus’tan Kaçtı

Kişiler
Franco Frattini ayrıca Kaddafi’nin yaralanmış olabileceğini belirtti.Frattini bu açıklamaları, ülkesinde gazetecilere yaptı. İtalya Dışişleri Bakanı, Kaddafi’nin muhtemelen NATO’nun ...
EMOJİLE

Franco Frattini ayrıca Kaddafi’nin yaralanmış olabileceğini belirtti.Frattini bu açıklamaları, ülkesinde gazetecilere yaptı. İtalya Dışişleri Bakanı, Kaddafi’nin muhtemelen NATO’nun hava saldırılarında yaralandığı ve Trablus’un dışında olduğu bilgisinin kendisine, kentteki Katolik piskopos Giovanni Innocenzo Martinelli tarafından verildiğini açıkladı. Libya hükümeti ise Kaddafi’nin yaralandığı iddiasını yalanladı. Merkezi Dubai’de olan El Arabiya Televizyonu’nu telefonla arayan hükümet sözcüsü, iddiaları "saçma" olarak nitelendirdi.

Libyalı isyancılar Beyaz Saray’da destek peşinde

Öte yandan Libyalı isyancıların temsilcileri Washington’da önde gelen Beyaz Saray yetkilileri ile bir araya gelecek. İsyancıların oluşturuğu Ulusal Geçiş Konseyi’nin üyelerinden Mahmud Cebril ABD Başkanı Barack Obama’nın Ulusal Güvenlik Danışmanı Tom Donilon ile görüşecek. Libyalı isyancılar, Libya lideri Muammer Kaddafi’nin dondurulan hesaplarından yaklaşık 180 milyon doların kendilerine verilmesini istiyor. İsyancılar yönettikleri bölgelerde maaşların ödenmesi ve gıda, yakıt, ilaç sıkıntısı sorununa çözüm bulunması için desteğe ihtiyaçları olduğunu söylüyor.

Bu arada Libya Devlet Televizyonu, NATO’nun ülkenin doğusundaki Brega’!da düzenlediği hava saldırısında en az 16 sivilin öldüğünü, 40’a yakın sivilin de yaralandığını açıkladı. Ancak haber, henüz bağımsız kaynaklarca doğrulanmadı.