Yalçın Topçu kimdir?

Biyografi
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu 1957 yılında Ardahan’da doğan Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Büyük Birlik Partisi kurucuları arasında yer aldı.  Ankara kurucu il başkanlığı...
EMOJİLE

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu 1957 yılında Ardahan’da doğan Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Büyük Birlik Partisi kurucuları arasında yer aldı. 

Ankara kurucu il başkanlığı görevini 1995 yılına kadar üstlenen Topçu, 1996 yılında memuriyet hayatına döndü. 11 yıl Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinde çalışan Topçu, 2007 yılında işletme müdür yardımcısı olarak memuriyet hayatından emekliye ayrıldı.

Büyük Birlik Partisi Genel Sekreteri seçilen Topçu, 25 Mart 2009’da Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybetmesi üzerine gerçekleştirilen 24 Mayıs 2009 tarihindeki 4. Olağanüstü Kongrede partinin yeni genel başkanı oldu.

İki yıl kadar sürdürdüğü genel başkanlık görevini 12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçiminde alınan sonuç üzerine yaptığı yazılı açıklama ile bıraktığını açıklayan Topçu, 3 Şubat 2014 tarihinde, bir dönem genel başkanlık yaptığı Büyük Birlik Partisi’nden istifa etti. 

28 Ağustos 2015’de kurulan Seçim Hükümetinde Kültür ve Turizm Bakanı

Bakanı olarak görevlendirildi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme