Tuğba Yılmaz kimdir?

Biyografi
İçişleri Bakanlığı Valiler Kararnamesi tarafından yapılan 22 Vali atamasında Yalova Valiliğine Akyurt Eski  Kaymakamı Tuğba Yılmaz atandı. Cumhuriyet döneminin dördüncü kadın valisi olan Tuğba Yı...
EMOJİLE

İçişleri Bakanlığı Valiler Kararnamesi tarafından yapılan 22 Vali atamasında Yalova Valiliğine Akyurt Eski  Kaymakamı Tuğba Yılmaz atandı. Cumhuriyet döneminin dördüncü kadın valisi olan Tuğba Yılmaz Kimdir?

1999 yılında Ankara Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olan Tuğba Yılmaz, 200 Yılında Kaymakam Adaylığı sınavını kazanıp, Kırşehir Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Adaylık süresi boyunca Çorum Ortaköy, Eldivan, Çiçekdağ, Çankırı Baramören ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.
Kaymakam Adaylığını üstüm başarı ile tamamlayan Tuğba Yılmaz, Aksaray’a kaymakam olarak atandı. İlk Kaymakamlık görevine Aksaray Gülağaç ilçesinde  başlayan Yılmaz, sırasıyla Sivas Altınyayla ve Eskişehir Günyüzü ilçelerinde Kaymakamlık görevlerinde bulundu. Tuğba Yılmaz, Üç yıl Iğdır Vali Yardımcılığı görevinde bulunduktan sonra Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde Kaymakam olarak göreve başladı.
Ürgüp Kaymakamlığı görevini yürüttüğü sırada yapıtığı başarılı çalışmalar nedeniyle, yılın en başarılı Kaymakamı olarak seçilen Tuğba Yılmaz, büyük başarı elde etti. Kaymakamlığı süresince Ürgüp ilçesinde istihdam, çocuklara destek, kamuya yatırım gibi birçok alanda çalışmalar yürüttü. Ürgüp Kaymakamıyken İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğü’ne atanan Yılmaz, 2015/398 sayılı Müşterek Kararnameyle Akyurt Kaymakamlığı’na atanarak 24 Temmuz 2015 tarihinden itibaren Akyurt Kaymakamlığına getirilmişti.- kamusaati.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme