Suna Kıraç kimdir?

Biyografi
Suna Kıraç, 1941 yılıda Ankara`da doğdu.Vehbi Koç`un kızı ve Koç Holding Yönetim Kurulu başkan vekilidir. Arnavutköy Amerikan Kız Kolejinde öğrenim gördü.İstanbul Boğaziçi Üniversitesi`nde Bankacılık ...
EMOJİLE

Suna Kıraç, 1941 yılıda Ankara`da doğdu.Vehbi Koç`un kızı ve Koç Holding Yönetim Kurulu başkan vekilidir. Arnavutköy Amerikan Kız Kolejinde öğrenim gördü.İstanbul Boğaziçi Üniversitesi`nde Bankacılık ve Finansman konularında eğitim gördü.İnan Kıraç ile evli, bir çocuk annesidir. Ülkemize eğitim, sağlık ve sosyal hizmet alanlarında yaptıkları katkılar dolayısıyla 27 Ekim 1997 günü T.C. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından “Devlet Üstün Hizmet Madalyası” ile ödüllendirildi.

Suna Kıraç, 1999`da, üstün yöneticilik ve liderlik vasıfları ile Koç Holding`e, iş dünyasına ve Türk çocuklarının eğitimine katkılarından dolayı London Business School tarafından “Onur Üyeliği”ne layık görülmüştür. 9 yıldır ALS (Amyotrophic Lateral Sclerosis) adı verilen hastalıkla mücadele eden ve çevresiyle sadece gözleriyle iletişim kurabilen Suna Kıraç, eşi İnan Kıraç`la birlikte kurdukları Pera Müzesi ve 1 Mart 2007`de hizmete sundukları İstanbul Araştırmaları Enstitüsü ile ülkesine hizmet yatırımlarını sürdürmektedir.