Selim Erdem kimdir?

Biyografi
1971 Yılında Schweinfurt Almanya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ordu ili, Perşembe ilçesi, Medreseönü beldesinde tamamladı. 1987 Yılında başladığı Anadolu Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat Bölümün...
EMOJİLE

1971 Yılında Schweinfurt Almanya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ordu ili, Perşembe ilçesi, Medreseönü beldesinde tamamladı. 1987 Yılında başladığı Anadolu Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat Bölümünden 1991 yılında mezun oldu.

1992 Yılında Sayıştay Başkanlığı’nda Denetçi Yardımcısı olarak göreve başladı. Sayıştay’da çeşitli denetim birimlerinde görev yaptıktan sonra, 2004 yılı Kasım ayında Anayasa Mahkemesi tarafından Yüce Divan’da çalışmak üzere görevlendirildi. Yüce Divan’dan sonra siyasi parti dosyaları ile mahkemedeki görevini sürdürmekte iken, 2011 yılı Temmuz ayında 6216 sayılı Anayasa Mahkemesinin Kuruluşu ve Yargılama Usulleri Hakkında Kanun uyarınca Anayasa Mahkemesi Raportörlüğüne atandı.2015 yılı Şubat ayında Zühtü Aslan’ın Anayasa Mahkemesi Başkanlığı’na seçilmesinden sonra Anayasa Mahkemesi Genel Sekreterliği’ne atandı.

2019 yılına kadar Genel Sekreterlik görevini sürdüren Selim Erdem evli ve iki çocuk babasıdır.