Prof. Dr. Sebati Kudret Saylam

Biyografi
Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümünden 1983 yılında mezun oldu. Zootekni alanında 1984 yılında Yüksek Lisansını, 1988 yılında Doktorasını tamamladı.   Prof. Dr. Sebati Kudret ...
EMOJİLE

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümünden 1983 yılında mezun oldu. Zootekni alanında 1984 yılında Yüksek Lisansını, 1988 yılında Doktorasını tamamladı.

 

Prof. Dr. Sebati Kudret SAYLAM Ondokuzmayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü’ne 1985 yılında Araştırma Görevlisi, 1988 yılında Yardımcı Doçent olarak atandı. 1997 yılında Zootekni alanında Doçent unvanı aldı ve aynı yıl Ondokuzmayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü’ne Doçent olarak atandı. 2007 yılında Ahi Evran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’ne Profesör olarak atandı.

 

Prof. Dr. Sebati Kudret SAYLAM Ondokuzmayıs ve Ahi Evran Üniversitelerinde görev yaptığı süre içerisinde, farklı zamanlarda Bölüm Başkan Yardımcılığı, Bölüm Başkanlığı, Fakülte Kurulu Üyeliği, Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği, Enstitü Kurulu Üyeliği, Enstitü Yönetim Kurulu Üyeliği, Yüksekokul Müdürlüğü, Üniversite Senatosu Üyeliği gibi görevlerde bulundu. Çok sayıda komisyonda Başkan veya üye olarak yer aldı.

 

SCI kapsamındakiler de dâhil 30 adet makalesi vardır. Yayınları çok sayıda atıf almıştır. Değişik kurumlarca desteklenmiş toplam 15 projede Prof. Dr. Sebati Kudret SAYLAM Yürütücü veya Araştırmacı olarak görev aldı.

 

Uluslararası ve Ulusal dergilerde Yayın Kurulu Üyeliği ve Bilimsel Hakemlikler yaptı. Uluslararası ve Ulusal düzeyde 11 bilimsel kongre ve sempozyuma katıldı. Prof. Dr. Sebati Kudret SAYLAM TÜBİTAK Proje Değerlendirme Panellerinde görev aldı.

 

2008 yılında Erasmus programı kapsamında Ahi Evran Üniversitesini temsilen Kassel Üniversitesi’nde “Summer Academy”e katılarak “Türkiye’deki Organik Tarımsal Üretim ve Organik Hayvancılık” konularında dersler verdi.

 

Prof. Dr. Sebati Kudret SAYLAM Halen, Ahi Evran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Başkanlığı görevini yürütmektedir. İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.(kaynak:gazetevan.com)