Ömer Güney kimdir?

Biyografi
Sivas Şarkışla Polattepe köyü nüfusuna kayıtlı olan Ömer Güney, Almanya’da yaşıyordu. Göçmen bir ailenin çocuğu olan Güney, Fransa’daki ailesinden ayrı bir düzen kurmuştu. Babası İsmet Gün...
EMOJİLE

Sivas Şarkışla Polattepe köyü nüfusuna kayıtlı olan Ömer Güney, Almanya’da yaşıyordu.
Göçmen bir ailenin çocuğu olan Güney, Fransa’daki ailesinden ayrı bir düzen kurmuştu.
Babası İsmet Güney, Paris’in  Garges-lès-Gonesse banliyösünde ikamet ederken, Ömer Güney seyrek de olsa ailesinin yanına gidip geliyordu.

2011’de eşinden boşanan Ömer Güney, Gülay A. isimli Kızıltepe nüfusuna kayıtlı bir PKK’lı militanla aşk yaşamaya başladı.

2012 yılının Ağustos ve Ekim ayları olmak üzere Türkiye’ye üç defa giriş çıkış yapan Ömer Güney, İstanbul’da bir süre kaldıktan sonra yeniden Almanya’ya döndü.

Ömer Güney’in Türkiye’de herhangi bir suçu ve sabıkası görünmüyor. Daha önce Hollanda polisi tarafından gözaltına alınıp serbest bırakılmış.

Mardin Kızıltepe nüfusuna kayıtlı Gülay A. ile aşk yaşamaya başlayan Güney’in bu ilişkisinin halen devam ettiği ifade ediliyor.

SEVGİLİSİ ROJ TV MUHABİRİ

Mutsuz bir evlilik sürdüren Güney, 2011’de eşinden boşanırken yeni bir ilişkiye başlamış.
Gülay A.’nın 1979 Kızıltepe doğumlu olduğu, 1998’de dağa çıkmak üzere Kandil’e gittiği ileri sürülürken 2004’te Fransa’ya geçtiği belirtiliyor.
 
2007’de Roj TV’de muhabirlik yapmaya başlayan Gülay A., 2009 yılında Hollanda polisi tarafından tutuklanıp serbest bırakılmış.

Güvenilir kaynaklar, Gülay A.’nın Sakine Cansız’la kişisel anlaşmazlık içinde olduğunu ve Ömer Güney’in sevdiği kadınla, örgütteki lideri arasında çelişkili bir durum yaşadığını söylüyor.

Hürriyet