Mevlüt Uysal kimdir?

Biyografi
1966 Yılında Antalya/Alanya’da doğan Mevlüt Uysal İlk ve orta öğrenimini memleketinde tamamladıktan sonra, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite yı...
EMOJİLE

1966 Yılında Antalya/Alanya’da doğan Mevlüt Uysal İlk ve orta öğrenimini memleketinde tamamladıktan sonra, 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite yıllarından itibaren ülke ve toplum sorunları ile yakından ilgilendi, siyasi ve sosyal çalışmaların içerisinde aktif olarak yer aldı.

Okulu bitirdikten sonra başladığı serbest avukatlık mesleğini icra ederken, bir taraftan da aktif siyasetle meşgul oldu ve mahalle temsilciliğinden ilçe başkanlığına kadar her kademede hizmet tecrübesi kazandı. Gerek mesleği ile ilgili gerekse diğer konularda faaliyet gösteren birçok sivil toplum örgütünün kuruluşunda yer aldı,yönetiminde bulundu.1997’den itibaren ikamet etmekte olduğu Başakşehir’de 1.Etap Site Yönetimi, Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. 29 Mart 2009 Mahalli İdareler seçiminde Başakşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Mevlüt Uysal evli ve dört çocuk babasıdır.