Mehmet Makas kimdir? Zeytinburnu kaymakamı Mehmet Makas biyografi

Biyografi
İstanbul-Zeytinburnu kaymakamı Mehmet Makas kimdir? Mehmet Makas özgeçmiş… Mehmet Makas biyografi… Mehmet MAKAS, 1975 yılıda Karabük ili Safranbolu ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsi...
EMOJİLE
İstanbul-Zeytinburnu kaymakamı Mehmet Makas kimdir? Mehmet Makas özgeçmiş… Mehmet Makas biyografi…
Mehmet MAKAS, 1975 yılıda Karabük ili Safranbolu ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Safranbolu’da tamamladı. Yüksek öğrenimini 1993-1997 yılları arasında Selçuk Üniversitesi İ.İ.B.F. Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Daha sonra yedek subay olarak vatani görevini tamamladı.
Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümünde Yüksek Lisansını yaptı. 2000 yılında Kastamonu’da Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Srasıyla Afyon-Hocalar, Sinop-Saraydüzü Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Daha sonra bilgi ve deneyimini arttırmak üzere altı ay süre ile İngiltere’ de Londra Middlesex Üniversitesi’nde eğitim gördü. Yurda döndüğünde Milli Güvenlik Akademisi Kamu Diplomasisi kursu aldı.
Kaymakamlık kursunu da başarıyla tamamlayarak çeşitli ilçelerde Kaymakamlık görevini ifa eden Mehmet Makas, 31.08.2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Zeytinburnu Kaymakamlığına atanmıştır.
Mehmet Makas, evli ve bir çocuk babasıdır.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme